Американські штати, які найбільш пристосовані до впровадження електромобілів

Журналісти порівняли кількість зарядних станцій, вартість палива, відстань від будинку до роботи та розміри знижок на покупку електрокарів і дійшли висновку, що штат Вашингтон – найлояльніший до електромобілів штат США.

фото: motortrend

За статистикою на початок 2021 року, у США налічувалося приблизно 1,7 мільйона повністю електричних автомобілів, що виводило країну на третє місце у світі за поширеністю такого виду транспортних засобів. При цьому найпопулярнішими машинами за океаном були і залишаються пікапи – величезні цивільні “вантажівки” з моторами великого об’єму, що працюють на “шкідливому” дизелі або не менш “шкідливому” бензині. Напевно, з огляду на цю тенденцію, американські стартапи та великі гравці ринку прагнуть зробити своїм першим електричним автомобілем хоча б невеликий кросовер.

 

Так чи інакше, але саме в США зараз досить гостро стоїть питання про перехід на електричну тягу — Ford для цього навіть випустив спеціальний комплект, який дозволяє встановити в звичайну машину електродвигун. Чи варто говорити, що першу партію буквально «розхопили» за кілька годин? На довершення всього вищесказаного, всім відомий штат Каліфорнія, де донедавна користувачі отримували бонус від держави у вигляді відсутності необхідності у сплаті податків на покупку електрокара. Цікаво, що на кінець минулого року в цьому штаті на електрокари припадало приблизно 1,8% від загальної кількості нових машин.

фото: motortrend

Попри це американські журналісти запитали: які з 50 штатів у США мають найсприятливіші умови для використання електрокарів? Для аналізу до уваги приймалися такі параметри: розмір знижок та пільг на купівлю нового електрокара, вартість зарядки, вартість викопного палива, середній час у дорозі до роботи, вартість автомобіля з ДВЗ та кількість громадських зарядних станцій.

В останньому пункті також враховувалася низка умовностей, наприклад, кількість нових зарядок з 2017 року, кількість зарядних станцій на 100 000 осіб населення, кількість різних типів портів на цих станціях та відсоткове співвідношення електрокарів до автомобілів з ДВЗ.

фото: unsplash

 

З очевидного відразу можна сказати, що Техас, Луїзіана, Флорида, Джорджія, Північна Кароліна та Аляска — не найпридатніші для експлуатації електромобілів штати. Основними негативними чинниками в даному випадку є величезні пустельні дороги, «одноповерхові» міста та клімат — або дуже спекотно, або навпаки, дуже холодно.

 

А ось десятка лідерів рейтингу виглядає таким чином: перше місце посідає штат Вашингтон, на другому – Юта, а замикає трійку лідерів Колорадо. Крім цього до десятки увійшли Массачусетс, Каліфорнія, Меріленд, Орегон, Нью-Йорк, Невада та Гаваї. Прошу відзначити, що в даному випадку штат Вашингтон не має жодного відношення до столиці США – міста Вашингтону, це абсолютно різні за географічним розташуванням місця!

фото: motortrend

 

Як уже говорилося вище — розподіл штатів у цьому рейтингу залежав від багатьох факторів, де середня довжина дороги «будинок — робота» лише один із багатьох. При цьому Техас і Аляска не потрапили в десятку саме тому — величезні безлюдні території — на півночі країни засніжені, на півдні — піщані. Хоча, після остаточного переїзду штаб-квартири Tesla в Остін, штат Техас, буде цікаво подивитися на те, як зміниться розподіл класичних пікапів та електрокарів.

 

 

Джерела: motortrend  і  speedme

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі