Електрокари BMW їздитимуть на енергії з гною

Компанія розповіла про нові методи зниження викидів парникових газів.

 

Відділення BMW of North America використовуватиме гній із каліфорнійських молочних ферм для отримання «зеленої» електроенергії.

 

Про це компанія оголосила напередодні, представивши свого нового партнера – ферму Bar 20 Dairy з Каліфорнійського містечка Керман. На території господарства знаходиться біореактор нового покоління, здатний захоплювати метан, що виділяється гноєм, і перетворювати його на чисту енергію без спалювання.

 

Побудовою біореактора, у разі анаеробного (без подачі кисню), займалася фірма California Bioenergy. Принцип його дії простий і заснований на процесі метанового бродіння, який у спрощеному вигляді виглядає так: біомаса, що надходить в реактор, під вплив бактерій спочатку перетворюється в метан, воду і вуглекислий газ; потім біогаз фільтрують і передають до паливних коміркам, де шляхом парового риформінгу виділяють з нього чистий водень. На останньому етапі водень окислюється аноді, що генерує струм.

 

Не можна сказати, що цей метод повністю нешкідливий для навколишнього середовища, оскільки при паровому риформінгу виділяється невелика кількість парникових газів (але набагато менше, ніж при спалюванні вуглеводнів). Однак за рахунок захоплення метану та перетворення його на чисту електроенергію BMW вважає, що таким чином компенсує 100 відсотків викидів вуглекислоти. Крім того, установка в Bar 20 Dairy виробляє вдвічі більше електрики, ніж традиційні генератори, при тому обсязі газу. Ну а перетравлений в біореакторі матеріал можна далі використовувати як добрива.

фото: carscoops

За підрахунками, скорочення виділень метану у поєднанні з виробленням «зеленої» електроенергії призводить до зменшення обсягу викидів вуглекислого газу, еквівалентного зарядку понад 17 000 електромобілів протягом року.

Проект насамперед спрямований на зниження залежності від викопного палива, але також сприятиме покращенню якості повітря у Північній та Центральній Каліфорнії, впевнені у BMW.

 

Джерело: carscoops

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі