Найпопулярніші електрокари за 2019 рік (статистика продажу в Україні)

Як повідомляє Асоціація Укравтопром, всього за минулий рік в нашій країні було зареєстровано 7542 електрокарів, з яких 7012 припадає на легковики, решта ж 530 – моделі комерційного транспорту.

Лише за рік продажі електромобілів в Україні подвоїлися. Але загальна електрифікація країні не світить: скоро сюди “хлине потік” дешевих старих бензинових і дизельних машин із Європи

Однак майже всі ці автомобілі – старі. Так, в сегменті легкових авто їх частина складає цілих 92%, а в комерційних – 96%. При цьому середній вік таких авто 4 роки та 6 років відповідно.

Найбільше здивувало, щов ТОП увійшла одна з найдорожчих нових моделей – Jaguar I-Pace, який придбали 145 українців. Це досить несподівано, враховуючи, кількість проданих екземплярів, що були продані, у порівнянні із загальною статистикою продажу і чималою вартістю самого авто. Мінімальна ціна електричного кросовера Ягуар в Україні становить 1 834 074 грн (майже 76 500 доларів).

 

 

фото з jaguar.ua

На електромобілі пересаджуються і співаки/співачки.. У Ірина Білик тепер є Tesla Model 3. Лідер групи ВВ Олег Скрипка, — той кілька місяців тому придбав електричний кросовер Jaguar I-Pace.

фото з jaguar.ua
фото з jaguar.ua

Лідер залишився незмінним – Nissan Leaf. Саме його українці найчастіше купували в минулому році.

В цілому п’ятірка лідерів електромобілів в Україні виглядає наступним чином:

Легкові

  • Nissan Leaf – 3217 шт .;
  • Tesla Model S – 623 шт .;
  • Volkswagen e-Golf – 360 шт .;
  • BMW i3 – 338 шт .;
  • FIAT 500е – 312 шт.

Чому Leaf попереду всіх, ще й із великим відривом? Факторів кілька: він не дорогий: на ринку модель можна придбати за 9-15 тис. доларів. І це при тому, що Nissan Leaf офіційно в Україні не продають. Переважна більшість цих машин,  вживані авто, часто “битки” з аукціонів з американського або європейського ринків.

Комерційні

  • Renault Kangoo ZE – 482 шт.
  • Nissan e-NV200 – 29 шт.
  • Peugeot Partner Electric – 7 шт.

Однак, хоч їх продажі й зростають, але електрокари, як і раніше, можуть собі дозволити далеко не всі. З огляду на географію продажів, покупці переважно зосереджені у Києві або навколо Києва.
Думаю одна з причин в тому, що інфраструктура під автомобілі (швидкісні електрозаправки) в нас ще не дуже розвинена не у великих містах. Особливо, якщо вам треба їздити на далекі відстані – електромобіль вам навряд підійде. А найсуттєвіша причина – це висока ціна на електро..
Нам би “електро-бляхи” приганяти..

До кінця наступного десятиліття в ЄС заборонять продаж машин, чиї двигуни працюють на бензині/дизелі.. Як наслідок, вал дешевих і не потрібних європейцям машин хлине до нас.. Тому бум електромобілів нам навряд загрожуватиме..

AvtoKasta