Новий Mercedes-Benz EQG: «Гелендваген» стане електромобілем?

Минулого літа Daimler оприлюднив програму електрифікації модельного ряду, і цієї долі не уникне навіть традиційний Гелендваген.

Розробка батарейної версії G-класу почалася відразу після дебюту моделі нового покоління в 2018 році, але процес ще не завершений. І все ж для виставки IAA в Мюнхені підготовлений концепт Mercedes-Benz EQG, який максимально наближений до майбутньої серійної машини.

Mercedes-Benz EQG Mercedes-Benz Concept EQG

За чотири з гаком десятиліття існування дизайн Mercedes-Benz G-класу практично не змінився, і в разі з EQG розробники також постаралися зберегти максимум фірмових рис.

Mercedes-Benz Concept EQG Mercedes-Benz Concept EQG

Деталей поки небагато, але базова концепція зрозуміла. «Електрогелік» збереже рамну конструкцію і навіть шасі з незалежною передньою підвіскою і нерозрізним заднім мостом. Але рама тут нова (між лонжеронами встановлена тягова батарея), та й сама підвіска спроектована заново, тому що EQG матиме чотири електромотори (по одному на кожне колесо) з індивідуальним управлінням!

Mercedes-Benz Concept EQG Mercedes-Benz Concept EQG

В теорії це дозволить вивести позашляхові якості G-класу на новий рівень, адже програмними алгоритмами можна і зімітувати блокування всіх трьох диференціалів, і реалізувати подачу тяги тільки на ті колеса, де вона потрібна в даний момент. Обіцяний навіть якийсь позашляховий режим з імітацією звичайної понижувальної передачі. На сухому покритті електричний G-клас повинен без проблем взяти 100-відсотковий підйом.

Mercedes-Benz Concept EQG Mercedes-Benz Concept EQG

Ззаду замість запаски встановили замикається бокс, щоб возити зарядний кабель і будь-яку дрібницю. Їздить концепт на 22-дюймових легкосплавних дисках унікального дизайну.

https://www.youtube.com/watch?v=if-4pPa7KGw

Ще в 2019 році в Mercedes повідомляли, що мають намір згорнути виробництво класичного Гелендвагена, незважаючи на його популярність. Як заміну – анонсувався випуск електронного варіанту моделі, але дата її презентації не називалася.

22 липня 2021 концерн Daimler заявляв, що планує до 2030 року інвестувати понад 40 млрд євро в електромобілі. При цьому концерн має намір скоротити виробництво авто до 2022 року через дефіцит мікрочіпів.

 

Джерело: motor1

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі