Автомобіль-літак AirCar провів перший міжміський рейс

Автомобіль-літак AirCar Prototype 1 від словацької компанії Klein Vision 28 червня завершив 35-хвилинний переліт з аеропорту Нітри в Братиславу.

Фото: Engadget

 

Таким чином під контролем управління цивільної авіації був досягнутий «ключовий етап» розробки, яку професор Штефан Кляйн почав в 2017 році. Після 142-й успішної посадки в Братиславі прототип «менш ніж за три хвилини» автоматично трансформувався в спорткар, склавши крила і хвіст. Загалом, AirCar наблизився до серійного виробництва.

Фото: Engadget

«Цей рейс починає нову еру літаючих автомобілів, відкриває нову категорію транспорту і повертає людині свободу», – заявив професор Кляйн, який в 1989-2016 роках працював у фірмі AeroMobil. «AirCar перетворив наукову фантастику в реальність», – додав співзасновник Антон Заєць.

Prototype 1, оснащений двигуном BMW (160 л.с.), пролетів на висотах до 8200 футів (2,5 км) і розвинув максимальну крейсерську швидкість в 103 вузла (190 км/год). Двомісна модель важить 1100 кг і здатна прийняти на борт навантаження до 200 кіло. Максималка на землі – 200 км/год. 

Фото: Engadget Кабіна обладнана парашутом. Водієві потрібна ліцензія пілота, а Ейркару – злітно-посадкова смуга. Поки апаратом керує сам Кляйн, який налітав понад 3000 годин.

 

На підході – AirCar Prototype 2 потужністю 300 к.с., який зможе розвивати в повітрі крейсерську швидкість в 162 вузла (300 км / ч) і долати за рейс 1000 км. Дослідний зразок ще очікує сертифікації в європейському агентстві EASA. У перспективі з’являться двомоторний і Амфібійна версії, а кабіна стане трьох-і чотиримісній. Ніякі терміни словаки не називають. Дизайн серійного Ейркара показує комп’ютерна анімація.

 

Джерело: bbc.com engadget

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі