Hyundai запустить літаючі таксі в аеропортах

Компанія Hyundai Motor вирішила прискорити темпи розробки повітряного транспорту майбутнього.

 

Як розповів виконавчий глобальний операційний директор Hyundai Хосе Муньос на конференції Reuters Events Car of the Future, перші літаючі таксі південнокорейської марки можуть почати експлуатувати в найбільших аеропортах США вже в 2025 році. Раніше компанія називала іншу орієнтовну дату – 2028 рік.

 

Муньос зазначив, що зародження ринку повітряного транспорту в компанії розглядають як відмінну можливість для зростання. Він також додав, що «абсолютно впевнений», що технології будуть розвиватися в цьому напрямку.

 

Крім літаючих пасажирських автомобілів, в майбутній повітряний автопарк увійдуть транспортні засоби, які можна буде використовувати для перевезення комерційних вантажів, додав Муньос. Згодом Hyundai хоче налагодити цілу сферу послуг, пов’язаних з повітряним транспортом, яка дозволить розвантажити дороги мегаполісів.

 

«Коли мова заходить про технології майбутнього, ніколи не буває занадто рано. Першопрохідці стають переможцями », – сказав топ-менеджер.

 

Фото: hyundai.com.ua

Hyundai створила спеціальний підрозділ для розробки літаючих автомобілів в 2019 році і запланувала інвестувати в нього 1,5 мільярда доларів протягом шести років. Головою підрозділу став Шин Чжевон, який до цього три десятиліття працював в NASA.

 

Зараз компанія працює над аеротаксі місткістю від п’яти до шести осіб: вони зможуть переміщувати людей із завантажених міських центрів в аеропорти, де будуть приземлятися на дах центрів зв’язку наземного та повітряного транспорту – «хабів».

 

У розробці літаючих машин Hyundai співпрацює з американським сервісом перевезення пасажирів Uber. На початку січня компанії представили концепт п’ятимістного аеротаксі S-A1 з вісьмома роторами: чотири відповідають за маневрування, і ще чотири – за вертикальний зліт і посадку. Максимальна швидкість апарату – 290 кілометрів на годину, а висота польоту варіюється від 300 до 600 метрів.

 

Крім Hyundai, розробкою літаючих автомобілів займаються і інші великі автовиробники, в тому числі General Motors, Daimler, Geely і Toyota. За прогнозами Morgan Stanley, до 2040 року ринок повітряних автомобілів складе один трильйон доларів, а до 2050 року розростеться до дев’яти трильйонів доларів.

 

 

Джерело: reuters

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі