Китай показав потяг на магнітній подушці з розгоном до 600 км/год

У Китаї зробили поїзд на магнітній подушці, який може розганятися до 600 км/год. Китай затверджує, що це перша в світі подібна модель. Максимальна швидкість такої іноваційної новинки, яка не торкається рельсів, близка до нижнього порогу середньої швидкості пасажирського літака.

фото: xinhuanet

Це найшвидший транспортний засіб у світі, написало видання Xinhua. Він повністю розроблений в Китаї. У 2019 році Reuters називає компанію CRRC найбільшим у світі виробником пассажирських поїздів. Над поїздом почали працювати в 2016 році. Прототип зробили в Циндао і почали випробовувати в Шанхаї в червні минулого року.

Поїзд працює на магнітній подушці – його утримує над дорогою, рухає і керує імпульсом електромагнітного поля. За рахунок цього знижується рівень шуму, вказаний Xinhua.

Китай використовує технологію магнітної подушки майже 20 років, але в досить обмежених об’єктах, пише Reuters. У Шанхаї є коротка лінія, яка веде від одного з аеропортів в місто. За максимальної швидкості новий поїзд зможе подолати відстань між Пекіном і Шанхаєм – більше 1000 км – приблизно за 2,5 години, підрахувало агентство. На літаку цей шлях займе 3 години, а на високошвидкісному потягу – 5,5 годин.

 

Поїзд може складатися з двох-десяти років вагонів, кожен з них зможе вмістити більше 100 пасажирів – провідний інженер проекту Діни Саньсаня. На його думку, потяг може стати найкращим рішенням для поїздок на відстані до 1500 км. Новий потяг займе нішу між високошвидкісними потягами та авіацією, вважає інженер.

 

Джерело: Xinhua

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі