Найбільша в світі мережа піцерій Domino’s Pizza запустила доставку роботами

Найбільша в світі мережа піцерій Domino’s Pizza запустила сервіс автономної доставки в Х’юстоні, штат Техас.

 

Якщо раніше компанія Domino’s Pizza доставляла піцу в Х’юстоні за допомогою своїх автомобілів DXP на основі хетчбека Chevy Spark, то з настанням пандемії коронавірусу життєво важливою стала необхідність максимально уникнути контактів між людьми.

Автономная машина доставки Nuro R2 – фото: Nuro

В основі нового сервісу — роботи R2 виробництва стартапу Nuro. Це перші безпілотні та безпасажирські пристрої, які отримали дозвіл Міністерства транспорту США на здійснення автономних доставок на дорогах загального користування і міських вулицях.

 

Робот Nuro на електротязі має довжину трохи більше 1,8 метрів і завширшки 1,3 метри. Він здатний перевозити до 190 кілограмів корисного вантажу на швидкості до 40 км/год. При цьому автопілот впевнено розпізнає дорослих, дітей і навіть домашніх тварин. А допомагає йому в цьому повний набір датчиків, камери кругового огляду, тепловізор, лідар і навіть мікрофон.

Коли прибуває посилка, покупець спілкується з автомобілем через сенсорний екран – фото: Nuro

За аналогією із сучасними службами таксі, клієнт може відстежувати переміщення робота-доставщика на своєму телефоні по GPS, а щоб забрати замовлення, достатньо просто ввести пін-код, надісланий після оплати.

 

Так як же працює доставка піци?

«Ми доставляємо обраним клієнтам Domino в Х’юстон наш власний автономний автомобіль R2», – написав представник Nuro. «Деякі клієнти в цьому районі можуть вибрати автономну доставку в процесі онлайн-замовлення на сайті dominos через комп’ютер або мобільний пристрій. Клієнти отримають текст з унікальним PIN-кодом. Після прибуття R2 клієнтам буде запропоновано ввести свій PIN-код на сенсорному екрані бота. Двері R2 потім обережно відкриються вгору, показуючи замовлення клієнта Domino.

«Цей запуск є частиною нашого довгострокового партнерства, яке буде доступно для багатьох клієнтів у багатьох регіонах. Наша мета – дійсно дізнатися, як клієнти реагують на послугу – що їм подобається в ній і що ми можемо поліпшити ».

 

Технологія автономних транспортних засобів стрімко розвивається, і на даному етапі її розвитку розгортання роботів для доставки на кшталт будівництва літака під час польоту.

Доктор Кара Кокельман, професор транспортної інженерії Техаського університету в Остіні, сказала, що настає день, коли люди будуть безпечно їздити в автономних транспортних засобах, таких як таксі.

 

На першому етапі послугою зможуть скористатися жителі району Вудленд Хайтс. Але не йдеться про разовий експеримент, адже безконтактна доставка набуває особливої актуальності в умовах вірусної пандемії. Після оцінки перших результатів і внесення коректив, сервіс планується поширити на всю мережу.

 

Цікаво, що Domino’s Pizza — не єдиний партнер Nuro з роботизованих “танців” із доставкою. Раніше стартап займався автономною доставкою продуктів і ліків.

 

 

Джерело: sierranevadaally

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі