Представлено літаючий суперкар на водні eVTOL з запасом ходу 300 кілометрів

Представлено літаючий суперкар на водні із запасом ходу 300 кілометрів.

фото: airspeeder

Австралійці показали водневий гоночний мультикоптер. Чергова версія eVTOL від Alauda Aeronautics обзавелася турбогенератором Thunderstrike, дизайном у стилі болідів Формули-1 та спареними роторами, кутом нахилу яких керує польотний контролер на базі штучного інтелекту. Тести коптеру вже розпочалися. Свою першу гонку апарат Airspeeder Mk4 проведе у 2024 році.

фото: airspeeder

Австралійська Alauda Aeronautics опублікувала рендер четвертої версії свого eVTOL під назвою Airspeeder. На відміну від попередніх ітерацій, цей апарат є пілотованим, хоча, як і раніше, орієнтований на перегони. Airspeeder Mk4 оснащений водневим турбогенератором потужністю 1360 кінських сил і здатний за 30 секунд розігнатися до 360 кілометрів на годину. При цьому в повітрі мультикоптер поводиться як маневрений винищувач-перехоплювач. Але автори не соромляться порівнювати його з болідом Формули-1.

фото: electrek

Компоненти силової установки eVTOL створені із застосуванням методів тривимірного друку, які використовуються для ракетних двигунів. Викиди закису азоту дозволяє зменшити форму камери згорання, яка підтримує відносно низьку температуру горіння. Ще більше скоротити вуглецевий слід планується за допомогою зеленого водню. Чотири спарені ротори закріплені на так званих карданових підвісах. Вони можуть обертатися у кількох площинах, причому керує цим польотний контролер з урахуванням штучного інтелекту.

Розрахункова дальність польоту водневого Airspeeder Mk4 – 300 км. Льотні випробування коптера вже почалися, а першу свою гонку він проведе в 2024 році. Публічну прем’єру eVTOL заплановано на перші числа календарної весни. Його покажуть на Південноавстралійському ярмарку інновацій, який проходитиме з 7 по 10 березня в Аделаїді.

 

Джерело: airspeeder

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі