В Японії планують з 2025 року використовувати літаючі авто

Найбільший авіаперевізник Японії компанія Japan Airlines (JAL) планує до 2025 року почати комерційне використання літаючих автомобілів, повідомляє ZN.ua із посиланням на Nikkei.

 

У JAL планують використовувати літальні апарати німецької компанії Volocopter, в яку японський авіаперевізник інвестував в 2020 році. Йдеться про двомісний електричний безпілотний апарат з вертикальним зльотом і посадкою. Він може літати зі швидкістю до 110 км/год. Дальність польоту становить 35 км.

 

Відзначається, що на першому етапі планується запустити сервіс з перевезення пасажирів між аеропортом і туристичними об’єктами в префектурі Міє.

Обов’язковою умовою розвитку літаючих автомобілів як виду транспорту є наявність відповідних дозволів з боку держави. Зокрема, префектура Міє була обрана з тієї причини, що там дозволені польоти в спеціальній зоні. Однак для польотів в інші префектури необхідне рішення на рівні держави. Розробка відповідних норм вже почалася.

 

В Японії вже тривають випробування таких машин, однак відсутність чітких державних правил заважає їх розробці та відштовхує великих інвесторів.

 

У цьому році влада Японії активізували розробку графіка і порядку експлуатації літаючих автомобілів, щоб уже з 2023 розпочати їх застосування для доставки вантажів на віддалені острови, а з 2025 розпочати перевезення, в тому числі пасажирські, на основній території країни.

 

За даними видання, другий за величиною авіаперевізник в країні, корпорація All Nippon Airways, також вивчає можливість створення аналогічного сервісу до 2025 року.

 

Джерело: minfin

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі