Техогляд для авто: що пропонує Міністерство інфраструктури

В Україні цього року можуть повернути вимогу щодо обов’язкового технічного огляду для автомобілів. Його скасували ще у 2011 році, але згідно з директивами Євросоюзу цю норму мають повернути – відповідний законопроєкт у Міністерстві інфраструктури напрацювали ще навесні.

Щоб зміни набули чинності, законопроєкт мають схвалити на рівні Кабміну, потім зареєструвати у Верховній раді, а там слово за нардепами – пише “Слово і діло

фото: unsplash

Планується, що норму про обов’язкове проходження техогляду повернуть до законодавства не пізніше вересня 2022 року.

Технічний огляд хочуть запровадити для легкових автомобілів, вантажівок та автомобільних причепів.

Періодичність проходження техогляду залежатиме від віку та типу транспортного засобу. Наприклад, у законопроєкті Мінінфраструктури йдеться, що пасажирські автомобілі, в яких не більше восьми місць для сидіння, крім сидіння водія, мають проходити ТО через 4 роки після першої реєстрації, а далі – кожні 2 роки.

Пасажирські автомобілі, в яких щонайбільше дев’ять місць і використовуються як таксі, повинні пройти ТО через рік після дати реєстрації, а далі – щороку. Вантажні автомобілі з повною масою до 3,5 тонн мають проходити ТО через 4 роки після першої реєстрації, далі – кожні 2 роки.

фото: unsplash

Крім того, обов’язково потрібно буде проходити технічний контроль у разі перереєстрації транспортного засобу на нового власника; після ДТП (якщо були пошкоджені елементи, що впливають на безпеку руху); у разі виявлення під час придорожньої перевірки недоліків, що загрожують безпеці руху.

 

Проводити техогляд, найімовірніше, потрібно буде на приватних СТО, які мають відповідне обладнання або сертифікат. Процедура техогляду обов’язково має бути зафіксована на фото та відео.

Талони техогляду будуть електронними. Прогнозована вартість процедури – близько 1000 гривень.

Не зможуть пройти техогляд нерозмитнені автомобілі з іноземною реєстрацією, а також биті транспортні засоби.

За непроходження ТО передбачені штрафи: за перше порушення – 17 тис. грн, за повторне – позбавлення водійського посвідчення.

 

Нововведення для автомобілістів у 2022 році

Дорожні камери почнуть фіксацію проїзду на червоний, їзду зустрічною смугою та зупинку на смузі громадського транспорту.

За кермування у стані сп’яніння передбачається штраф 17 тис. грн та позбавлення прав на 1 рік. За повторний випадок – штраф 34 тис. грн та позбавлення прав на 3 роки.

Окрім цього, змінюється принцип отримання водійського посвідчення, зменшується кількість годин теоретичної частини.

 

Джерело: Слово і діло

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі