Volkswagen знову запідозрили у маніпуляціях з показниками рівня вихлопних газів

Виробників німецького концерну Volkswagen знову запідозрили у маніпуляціях з вихлопом автомобілів.

Суд Європейського Союзу (CJEU) організував розслідування відносно концерну Volkswagen, яке знову стосується можливих маніпуляцій з вихлопними газами. Цього разу експерти зацікавилися програмним забезпеченням, яке управляє клапаном рециркуляції відпрацьованих газів. Справа в тому, що при певних умовах блок керування двигуном відключає цей клапан, що неабияк збільшує викиди оксидів азоту при роботі мотора.

 

Експерти з’ясували, що коли температура навколишнього середовища виходить за межі діапазону 15-33 градусів за Цельсієм, а висота над рівнем моря перевищує 1000 метрів, клапан рециркуляції відпрацьованих газів відключається програмним забезпеченням блоку управління двигуном. Інженери Volkswagen стверджують, що такий алгоритм роботи обумовлений продовженням терміну служби двигуна, але радники Суду Європейського Союзу визнали, що це підозріло схоже на роботу програмного забезпечення двигуна EA189, сумно відомого в зв’язку з «дизельгейтом». «Захист двигуна не є виправданням для впровадження подібного програмного забезпечення», – сказав генеральний прокурор CJEU Атанасіос Рантос.

 

Як повідомляє видання Automotive News, в Volkswagen не визнають претензій і відзначають, що так зване температурне вікно в роботі клапана рециркуляції відпрацьованих газів може бути цілком виправдано, якщо воно призначене для запобігання виходу його з ладу. Клапан виконує змішування відпрацьованих газів двигуна з впускним повітрям, в якому після цього зменшується концентрація кисню і знижується швидкість згоряння. Через зниження концентрації кисню у впускному повітрі відбувається зменшення температури згоряння і скорочення рівня вмісту оксидів азоту.

 

Джерело: ukrautoprom

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі