Xiaomi має намір купити легендарну марку Saab

Історія Saab зазнала багатьох поворотів з тих пір, як компанія була визнана банкрутом у 2011 році, коли китайська компанія National Electric Vehicle Sweden (NEVS) придбала більшу частину її активів, включаючи завод в Тролльхеттані, Швеція. Нинішній власник бренду, девелоперрський холдінг Evergrande Group, переживає фінансову кризу і, як повідомляється, зацікавлений у продажу NEVS.

фото: unsplash

Evergrande Group – одна з найбільших компаній у сфері нерухомості в Китаї. Однак рекордна кількість судових справ в останні роки змусила її шукати кошти для виплати частини своїх боргів, що перевищують позначку в 100 мільярдів доларів. Ось чому компанія намагається продати свій автомобільний бізнес, у тому числі NEVS, який був повністю придбаний Evergrande в 2020 році.

Xiaomi веде переговори з великим холдингом Evergrande Group, який є власником компанії National Electric Vehicle Sweden (NEVS), а значить, і активами Saab. При цьому ні у кого з них немає права на використання бренду Saab. Evergrande Group спочатку збиралася налагодити випуск електрокарів під брендом Hengchi і навіть націлилася відкрити в Китаї 1600 дилерських центрів для продажу машин. Але китайський уряд посилив обмеження в секторі нерухомості. У Evergrande почали рости борги. В результаті фірма виставила на продаж 65-відсоткову частку в NEVS.

 

Xiaomi зацікавлена в покупці автомобільного сектора Evergrande Group, оскільки технологічна компанія хоче виробляти електромобілі. За словами генерального директора Evergrand Group, компанія хотіла стати найбільшим у світі виробником електромобілів. Тому компанія придбала частки в Faraday Future і виробника акумуляторів CENAT, одночасно інвестуючи в Koenigsegg.

 

Після невдалої спроби відновити виробництво електричного седана на базі Saab 9-3 в 2017 році компанія повторила спробу в 2019 році на заводі в Тяньцзіні в Китаї.

 

Навіть якщо Xiaomi придбає Saab, то чекати відродження легендарного шведського бренду в найближчі роки не варто. Від Сааба китайському цифровому гігантові потрібні технології, виробничі потужності і ринки збуту.

фото: motorpage

Як пише Reuters, Xiaomi активно нарощує свій вплив в електромобільному сегменті. Навесні поточного року китайська компанія заявила про намір випустити електрокар на ринок під своєю маркою. Тоді йшлося про старт співпраці з Great Wall. Очевидно, Xiaomi ще не вирішила остаточно, який саме бренд вона буде використовувати для виходу в нові для себе сегменти.

 

Джерела: ukrautoprom    rbc.ua

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі