Нідерландські студенти проїхали 2 900 кілометрів по Західній Європі на власному фургоні на сонячній енергії

Проект отримав назву Stella Vita і має багате оснащення.

 

Група студентів з Нідерландів розробила і зібрала кемпер, що працює на сонячній енергії і відправилася на ньому в подорож по дорогах Західної Європи протяжністю в 2 900 кілометрів. Новинка була спроектована ентузіастами з нуля і розрахована на двох осіб.

фото: cnn.com

Повідомляється, що в сонячний день такий транспортний засіб здатний проїхати до 720 кілометрів зі швидкістю не вище 120 км/год. При цьому заряду вистачить на те, щоб живити всі бортові системи, включаючи телевізор і холодильник. Відзначимо, що автомобіль має кухню, обідню зону, ліжко, душ і туалет.

фото: cnn.com

У похмурий день запас ходу автомобіля знижується до 60-70% від розрахункового. На випадок, якщо сонця немає взагалі, фургон має гніздо для зарядки від мережі. За словами ентузіастів, якщо 22 студента змогли за рік побудувати щось подібне, то великим компаніям зробити такий автомобіль буде ще простіше. Своїм пробігом молоді люди хотіли продемонструвати світу потенціал сонячної енергії.

фото: solarteameindhoven
фото: designboom
фото: solarteameindhoven

На даний момент розробники тестують електро-кемпінг-кар на маршруті з рідного Ейндховена в Тарифу на півдні Іспанії. Команда Solar Team сподівається, що Stella Vita зможе вийти на ринок протягом 5 років.

 

Джерело: euronews і  solarteameindhoven

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі