Обмеження світових цін на російську нафту в $65-70, завезли 136 тис. генераторів і зростання попиту на бензин

ЄС розглядає можливість запровадження верхньої межі ціни на російську нафту в $65-70

Європейський Союз у координації з країнами Великої сімки обговорює обмеження ціни на російську сиру нафту на рівні від $65 до $70 за барель, повідомляють у R.J. O’Brien Limited.

Посли ЄС збираються 23 листопада з метою затвердження механізму обмеження та запропонованого рівня цін. Якщо вони це зроблять, ЄС і G7 можуть оголосити рівень обмеження цін пізніше цього ж дня, кажуть люди, знайомі з питанням.

Діапазон $65-70 значно перевищує собівартість виробництва в Росії і вище, ніж наполягали деякі країни. Росія вже продає свою нафту зі знижками, тому високий ліміт може мати мінімальний вплив на торгівлю. Згідно з даними Enkorr, за останні 30 днів середнє значення ціни Urals склало $69,56 за барель, тобто російська сировина продається у межах запропонованого рівня ще до введення обмежень.

Очікується, що G7 зупиниться на цифрі в межах $65-70, за словами деяких людей, але кілька дипломатів ЄС сказали, що запропонований рівень є занадто високим. Для схвалення обмеження потрібна підтримка всіх держав-членів.

Обмеження ціни заборонить компаніям надавати доставку та послуги, такі як страхування, посередництво та фінансову допомогу, необхідні для транспортування російської нафти в будь-яку точку світу, якщо нафта не продається нижче узгодженого порогу. План обмеження, яким керує G7, має дві цілі: зберегти потік російської нафти, щоб уникнути стрибків світових цін, і водночас обмежити доходи Москви.

ЄС також запропонував додати ряд пільгових періодів до своєї останньої версії закону про обмеження та значно звузив штрафні санкції щодо положень щодо доставки.

Більшість країн G7 і ЄС планують цього року припинити імпорт російської нафти. Положення щодо нафтопродуктів, включаючи обмеження на ці ціни, мають набути чинності в лютому.

В листопаді завезли 136 тис. генераторів, більшість з них — бензинові

У листопаді (01-21.11) цього року в Україну завезли 136 тис. одиниць різного типу генераторів на суму майже $88 млн. Такі дані у своєму телеграм каналі оприлюднив народний депутат від «Голосу» заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.

Він зазначив, що біля 65% від імпортованих це електрогенератори з iскровим запалюванням (бензинові) потужністю не бiльш як 7,5 кВxА. Таких завезли більше 88 тисяч.

Ще 5% потужних електрогенераторів з іскровим запалюванням (бензинові) потужнiстю понад 7,5 кВ·А, але не більш як 375 кВ·А

«3,3% електрогенераторів  iз запалюванням вiд стиснення (дизелем або напiвдизелем) потужністю не більш як 7,5 кВ·А», — зазначив нардеп.

Железняк також додав, що за митною пільгою (яка надана Постановою КМУ №1260 від 9 листопада) завезли вже 32 тисячі штук генераторів, а сума наданої пільги склала $5,2 млн.

Попит на бензин для генераторів зростає

На минулому тижні (14-20 листопада) декілька системних операторів підвищили ціну на пальне. Тим часом на фоні аварійних відключень через обстріли енергетичної інфраструктури зростає попит на бензин як пальне для генераторів.

За словами аналітика профільного видання «НафтоРинок» Олександра Сіренка на минулому тижні мережі АЗС котрі пов’язують з групою «Приват» (Авіас, ANP, «Авіас Плюс» та ін.) двічі підвищували ціну на пальне. Так, 16 листопада мережі «Привату» підвищили ціну на 1 гривню до 50 грн/л, а увечері 18 листопада «приватівці» підвищили ціни ще на 1 гривню до 51 гривні за літр. Тим часом мережа АЗС «Укрнафта», котра раніше була афільована з «Приватом» та працювала в межах цін інших мереж АЗС «приватівців» залишила ціни без змін.

Мережа АЗС ОККО 18 листопада також підвищила ціни на бензин на 1 гривню до 52 гривень за літр.

«Я думаю найближчим часом слід очікувати підвищення цін і іншими великими операторами АЗС», – каже Сіренко.

Засновник групи «Прайм» Дмитро Льоушкін каже, що на минулому тижні в час, коли по всій країні відбувалися аварійні відключення на АЗС спостерігався значний бензин як на пальне для генераторів.

«В основному це бензин, оскільки 85% генераторів, котрі завозять в країну саме бензинові. Вони й простіше в експлуатації і дешевше. Зараз ці генератори завозять шаленими темпами. Фактично для ринку це плюс одна машина, тому попит на пальне з боку власників генераторів буде значним. Були спроби населенням набирати пальне в пластикові баклажки та перевозити ці баклажки в маршрутках. Це є порушенням техніки безпеки – через статичну електрику бензин може спалахнути та привести до загибелі людей», – каже Льоушкін.

Він також зазначає, що на фоні росту попиту в Україні на пальне для генераторів, в ЄС спостерігається скорочення пропозиції, через відмову від закупівель російської нафти.

«Нафтопереробні заводи в ЄС зараз будують нову логістику, і їм для цього потрібен час. Тому зараз в Європі спостерігається певний дефіцит. У нас раніше трейдери закуповували пальне великими танкерами, але зараз таких об’ємів просто нема. А ті, що є ми вимушені перекуповувати на європейському ринку пропонуючи вищі премії трейдерам», – каже Льоушкін

Джерела: enkorr  infocar

AvtoKasta