Глобальна електрифікація: до 2025 року Stellantis вкладе більше 30 млрд євро в всі 14 брендів компанії (Fiat, Opel, Peugeot і ін.)

Компанія Stellantis представила комплексну стратегію по переходу на використання електричних силових установок.

Планується, що частка автомобілів з низьким рівнем шкідливих викидів (low emission vehicles, LEV) в асортименті Stellantis буде неухильно зростати і до 2030 року перевищить 70% від загального числа проданих компанією в Європі легкових автомобілів, що на 10% перевищує існуючі в даний час в галузі прогнози загальної структури ринку. Очікується, що в США частка LEV в асортименті легкових автомобілів і легких пікапів Stellantis до 2030 року перевищить 40%.

 

 

Для реалізації цієї стратегії Stellantis планує здійснити до 2025 року інвестиції в обсязі понад 30 млрд євро в розробки електричних силових установок і відповідного програмного забезпечення. Компанія залишається прихильною планам зміцнення свого лідерства на ринку комерційної техніки в Європі і посилення позицій в Північній Америці, при цьому плануючи вийти на позиції світового лідера на ринку комерційних автомобілів з електричними силовими установками. Використовуючи знання і синергетичний ефект, впровадження технологій електрифікації для комерційної техніки буде протягом наступних трьох років поширене на всю продуктову лінійку в усіх регіонах, включаючи появу до кінця 2022 року середньорозмірних фургонів на водневих паливних елементах.

 

 

Дорожня карта Stellantis по переходу на електричну енергію охоплює весь ланцюжок створення вартості. Стратегія компанії по забезпеченню електромобілів акумуляторними батареями передбачає забезпечення до 2025 року ємностей, що перевищують 130 гігават-годин (ГВтч), а до 2030 року – перевищують 260 ГВтч. Запит на батареї для електромобілів і їх компоненти буде задоволений п’ятьма «гігафабрікамі» в Європі і Північній Америці, а також додатковими контрактами на поставку і партнерськими проектами, які зможуть стабільно забезпечувати загальний потрібний обсяг.

 

Stellantis підписала меморандуми про взаєморозуміння з двома партнерами в Північній Америці і Європі, що займаються виробництвом літієвого геотермального сольового розчину, щоб забезпечити безперебойні поставки літію, що вважається найбільш критичним з точки зору доступності сировиною для батарей, а також для того щоб мати можливість інтегрувати літій в ланцюжок поставок, які будуть сформовані. На додаток до стратегії забезпечення поставок, технічний досвід Stellantis і синергія у виробництві дозволять знизити собівартість акумуляторних батарей.

 

 

Планується, що за період з 2022 по 2024 рік собівартість акумуляторних батарей для електромобілів буде знижена більш ніж на 40%, а до 2030 року – ще на 20%. У зниженні собівартості враховуватимуться всі аспекти – загальна оптимізація батареї, спрощення формату модулів, збільшення розміру осередків і поліпшення хімічного складу акумуляторів.

 

Компанія також має намір максимально збільшити термін служби акумуляторних батарей за рахунок ремонту, відновлення, вторинного використання і переробки, а також забезпечити стійку систему, в якій першочергову увагу буде приділено потребам клієнтів і проблем навколишнього середовища.

 

Доступність автомобіля залишається пріоритетом для Stellantis, і компанія розраховує до 2026 досягти показника загальних витрат на володіння електромобілем, еквівалентних витрат на володіння автомобілем з ДВС. Перехід на електричні силові установки – не єдине рішення «на всі випадки життя» в планах Stellantis. Кожен із приналежних компанії 14 культових брендів прагне запропонувати повністю електричні рішення, які були б кращими в своїх класах, але зробити це чином, відповідним ДНК саме цього бренду.

 

Stellantis оприлюднила набір гасел, які висловлюють унікальний підхід кожного з брендів до переходу на використання електричної енергії. Деякі з гасел ну дуже дивні:

 • Abarth – «Розігрівати людей, але не планету» (“Heating Up People, But Not the Planet”)
 • Alfa Romeo – «З 2024 року Alfa стає Alfa e-Romeo» ( “From 2024 Alfa Becomes Alfa e-Romeo”)
 • Chrysler – «Чисті технології для нового покоління сімей» (“Clean Technology for a New Generation of Families”)
 • Citroën – «Citroën Electric: благополуччя для кожного!» (“Citroën Electric: Well-Being for All!”)
 • Dodge – «Підривати вулиці … А чи не планету» (“Tear Up the Streets … Not the Planet”)
 • DS Automobiles – «Мистецтво подорожувати. Широким планом» (“The Art of Travel, Magnified “)
 • Fiat – «Зелене”лише те, що ” зелене “для всіх» (“It’s Only Green When It’s Green for All”)
 • Jeep – «Свобода з нульовими шкідливими викидами» ( “Zero Emission Freedom”)
 • Lancia – «Найелегантніший спосіб захистити планету» ( “The Most Elegant Way to Protect the Planet”)
 • Maserati – «Кращі в розкішній потужності. Тепер – з електроенергією»(” The Best in Performance Luxury, Electrified “)
 • Opel / Vauxhall – «Тепер «крутий»- значить «зелений»!» ( “Green is the New Cool”)
 • Peugeot – «Перетворюючи мобільність епохи сталого розвитку в епоху якості» ( “Turning Sustainable Mobility into Quality Time”)
 • Ram – «Створено служити сталого розвитку планети» ( “Built to Serve a Sustainable Planet”)
 • Комерційна техніка – “Світовий лідер в електричної комерційної техніки» ( “The Global Leader in e-Commercial Vehicles”)

 

 

 

Запас ходу і швидка зарядка – ключові фактори, що сприяють повсюдному визнанням BEV споживачами. Stellantis вирішує цю задачу за допомогою BEV, які будуть мати запас ходу 500-800 км, а швидкість швидкої зарядки обіцяють найкращою в своєму класі: автомобіль буде заряджатись за хвилину на 32 км пробігу.

 

Stellantis запропонує повноцінний пакет спрощують володіння електромобілем рішень для приватних осіб, підприємств і клієнтів-операторів автопарків. Зусилля компанії в цьому напрямку будуть включати забезпечення повсякденних пропозицій по смарт-зарядці з використанням енергії, одержуваної з екологічно чистих джерел, підключення до існуючих партнерськими програмами для розширення можливостей зарядки, а також прискорення інтелектуального використання електромереж.

 

В основі всіх електромобілів брендів Stellantis буде лежати чотири платформи, розроблені виключно для електромобілів. Платформи спроектовані з високим рівнем гнучкості (довжина і ширина) і передбаченою можливістю використання загальних компонентів. Це забезпечує економію на масштабування, оскільки кожна з платформ може підтримувати виробництво до двох мільйонів автомобілів в рік.

 

STLA Small (мала), що забезпечує запас ходу до 500 км
STLA Medium (середня), що забезпечує запас ходу до 700 км
STLA Large (велика), що забезпечує запас ходу до 800 км
STLA Frame (рамна), що забезпечує запас ходу до 800 км

 

Лінійка силових установок включає в себе сімейство з трьох модулів електричного приводу (EDM), які об’єднують двигун, коробку передач і інвертор. Ці EDM компактні, гнучкі і легко масштабуються. На основі EDM можна конфігурувати автомобіль з переднім, заднім або повним приводом, а також електричним повним приводом 4xe. Поєднання платформ, EDM і акумуляторних батарей з високою щільністю заряду повинні забезпечити електромобілів кращі в своєму класі характеристики ефективності, запасу ходу і швидкості підзарядки.

 

Акумуляторні батареї будуть адаптуватися під різні транспортні засоби – від невеликих батарей для міських автомобілів до акумуляторів з високою щільністю заряду для найбільш потужних автомобілів і вантажівок. Для задоволення різноманітних потреб клієнтів, до 2024 року планується використовувати два типи акумуляторів: варіант з високою щільністю заряду і альтернативний варіант, який не містить нікелю і кобальту.

 

До 2026 року планується представити першу конкурентоспроможну технологію твердотільних акумуляторів.

 

Stellantis в даний час має або завершує створення декількох спільних підприємств, що спеціалізуються на ключових технологіях: від електричних силових агрегатів і електронних трансмісій – до виробництва хімічних складових акумуляторних елементів, розробки і виробництва цифрових приладових панелей, створення персоналізованих мережевих сервісів.

 

Джерело: Stellantis

AvtoKasta