Ринковий гід: ТОП-10 нових кросоверів на автоматі в бюджеті 15-20 тис $ (ч.1) #ябкупив

В даному огляді зібрано десять кросоверів ціною близько $ 15-20 тис.доларів.

 

В першій частині матеріалу розглянемо машини в мінімально-достатній комплектації з АКПП, а в другій – машини з механікою.

 

Всі автомобілі буду порівнюватися в декількох основних блоках, які описують їх ключові якості (ЕРГОНОМІКА, ДРАЙВ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ, КОМФОРТ, БЕЗПЕКА)  закінчуючи витратою палива і вартістю ТО. У кожному блоці я буду призводить зведену таблицю з призначенням балів від «1» до «10». Зведена таблиця буде в кінці цієї статті.

 

В рейтингу тільки ті машини, на яких мені вдалось поїздити і “помацати” їх.   Рейтинг буде досить суб’єктивним, тому щоб додати об’єктивності – кожній машині будуть нараховуватись бали по різним категоріям.. І в підсумку, можна буде вибрати кращу модель – як в абсолютному заліку, так і в співвідношенні «ціна-якість» і ін..

 

Про ціни

В цей ціновий діапазон потрапляє чимало авто. Але потенційного покупця чекає “сюрприз”. В цей бюджет НЕ потрапляє жодна машина з автоматом і при цьому на повному приводі!!

 

Отже, що можна купити в бюджеті до 20 тис.доларів?

КОРЕЙЦІ:

KIA Sportage (1.6 GDI 132 л.с) комплектація Classic 2020 року – 19700$. Недешево, але вигідно. Машина 2021 року – вже 20700$. Поки писалася стаття, машин 2020 уже немає в наявності.

 

ЄВРОПЕЙЦІ:

Skoda Kamiq 1.6 MPI (110 л.с) 6-АКП Aisin

В наш бюджет потрапляє комплектація Active – 19300$ А за більш розширену комплектацію Ambition просять вже 21500$. Дорого, як для нашого бюджету. Також є нюанс по поставкам машин. Станом на червень 2021р. – машину привозять тільки під заказ (виробництво Чехія). Термін поставки – 3-4 місяці!!! В сучасних реаліях – це задовго..

 

ЯПОНЦІ:

Suzuki Vitara 1.6i бензин (117 л.с) 6-АКП Aisin

Комплектація GL – 19600$ Комплектація GL+ на тисячу дорожча – 20600$

Suzuki SX4 (1,6 л бензин 117 л.с.) 6-АКП Aisin Комплектація GL – 20100$

 

КИТАЙЦІ:

JAC S3 (1,6 л бензин 119 л.с. Варіатор CVT – Комплектація Intelligent – 16000$

JAC S4 (1,5 л бензин 150 л.с. Коробка – Варіатор CVT Комплектація Intelligent – 18100$

Chery Tiggo 4 (1,5 л бензин 116 л.с.) Коробка – Варіатор Комплектація Comfort

Chery Tiggo 7 (1,5 л бензин 152 л.с. турбо) Коробка – Робот з 2 щепленнями

Комплектація Classic –16100$ Комплектація Luxury – 19300$

 

РЕНО і KIA Rio X не потрапляє в жодну з груп, бо їх збирають в Україні, але всі машинокомплекти йдуть з РФ.

Renault Arkana (1,6 л бензин 117 л.с.) Коробка – Варіатор Jatco CVT Xtronic  Комплектація Life – 19200$. Була.. Машини 2020 року розпродали, 2021 року – в ціні значно виросли.. В наш бюджет не потрапляє..

KIA Rio X (1.6 MPi бензин 123 л.с.) Коробка – Aвтомат

Комплектація Comfort – 17900$ Комплектація Business – 19200$ Є нюанс по поставкам машин. Станом на червень 2021р. – машину доставляють тільки під заказ. Схоже наш завод ще не вийшов на великі об’єми виробництва..

 

З цієї десятки, я відібрав 5, які й буду порівнювати між собою.

 

Тут довелося дати невелику цінову фору корейському KIA Sportage  і японцю Suzuki SX4, адже не можна ігнорувати ці одні з найпопулярніших автомобілів в класі.

Моделі Suzuki SX4 і Vitara представляють «японців», а також відображають традиційний підхід до проектування автомобілів. З тією лише різницею, що перший націлений на зрілих прагматиків, а другий – на емоційну молодь.

 

Suzuki Vitara

 

Vitara виглядає яскраво, і я б сказав задиристо..

фото: autoevolution

 

ДРАЙВ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Так само і їде – драйвово з 1.4 турбо-двигуном, а з атмосферним 1.6 як не дивно динаміка теж нормальна.

фото: autoevolution
фото: autoevolution
фото: autoevolution

Хід підвіски Suzuki невеликий: на бездоріжжі колеса вивішуються дуже часто. Але протибуксовочна система добре налаштована і  імітує блокування диференціалу – і Vitara їде далі.

 

Але схоже натхнення дизайнерів схоже закінчилось, коли вони сіли працювати над салоном..

фото: autoevolution

 

ЕРГОНОМІКА

Салон спробували зробити затишним, але щось пішло не так. Якщо порівнювати з однокласниками, то тут, як і раніше натикаєшся на недоречну економію. Авторежим має тільки водійський склопід’ємник, ззаду немає відкидного підлокітника і кишені в спинці лівого крісла. Підігрівів керма, лобового скла, задніх крісел – теж немає, навіть за доплату.. На жаль, всі ці «теплі» опції, до яких нас привчили корейські і деякі китайські однокласники, для Вітара – недоступна розкіш.

 

 

Фото приборки в максимальній комплектації. В базі приборка простіша. фото: autoevolution

На сонці приборна панель читається не ідеально, через сірі шрифти.

 

Зате у Vitara є  просунуті системи безпеки, які з’явилися спочатку на оновленій Вітара в Європі і потрапили до нас. 7 подушок безпеки уже в базі. В максимальній комплектації є система аварійного гальмування, стеження за розміткою.. Непогано..

Задній ряд у Vitara тісний і пороги не прикриті дверима. Це єдиний серйозний недолік моделі.

фото: autoevolution

Багажник хотілося б побільше..

 

КОМФОРТ

На асфальті Vitara як і “родич” SX4 демонструє хороший баланс керованості і комфорту. Плавність ходу непогана. Підвіска нормально ковтає більшість ям, зберігаючи при цьому відносний комфорт.. Відносний, бо в салоні трохи потряхує.. Навіть на поганій дорозі в салоні тихо. Тихо, але не ідеально.. В Kamiq шумка суб’єктивно краща.

 

Витрата палива в місті залежить від стилю їзди: якщо їздити в звичайному, спокійному режимі в будні дні – близько 9 л на 100 км; вихідні і порожні дороги без пробок допоможуть знизити цю цифру приблизно до 7,5-8 л; активний стиль їзди – піднімає витрата до 10-11 л на 100 км. При їзді по трасі зі швидкістю 80-90 км / год можна вкластися приблизно в 5 л на 100 км; швидкість 110-120 км / год призводить до збільшення витрати палива до 5,7-6 л на 100 км шляху.

 

Техобслуговування для Suzuki Vitara необхідно проводити кожні 15 тис. км (для машин з двигуном 1.6 і 10 тис км – для 1.4 турбо). Мінімальна ціна ТО становить близько 2.5 тис. Грн., Підсумкова ціна трохи змінюється в залежності від переліку робіт і знижки за програмою лояльності. Найдорожче ТО припадає на пробіг 60 тис. км – тоді доведеться віддати 7-7,5 тис. грн. До речі, періодичність ТО для Suzuki Vitara з турбо двигуном 1,4 л становить 1 раз в 10 тис. км; та й вартість на ТО трохи вища.

 

БЕЗПЕКА

Vitara як і родич SX4 – безпечні (краш-тест EuroNCAP пройдено на 5 з 5 зірок).

 

Підводячи підсумки: гарний дизайн, непоганий помічник «для реального життя»: поведінка двигуна і АКПП, енергоємність підвіски, простір і зручність салону (спереду), наявність повноприводних версій. Якщо у вас немає великої родини і ви не возите велику кількість речей з точки А в точку В – Vitara повністю закриє всі ваші потреби. До того ж Vitara популярна, ліквідна на вторинному ринку. А судячи з відгуків покупців – з надійністю теж все впорядку. Також в плюс бренду Suzuki можна записати мінімальний інтерес у угонщиків..

 

 

 

Suzuki SX4

 Паркетники Suzuki SX4 і Vitara грають практично в одній лізі: вони мають однакову технічну начинку, близькі габарити і схожі ціни. Основна ж різниця – в іміджі.

Vitara – це молодіжний кросовер з яскравим дизайном і можливостями індивідуалізації.

фото: autoevolution

SX4 (він же S-Cross в Європі) адресований більш консервативним покупцям, для яких головне практичність, просторість і функціональність.

фото: autoevolution

На асфальті SX4 демонструє хороший баланс керованості і комфорту. Плавність ходу радує. Підвіска нормально ковтає більшість ям, зберігаючи при цьому комфорт.. Акустика теж хороша: навіть на поганій дорозі в салоні тихо. Нічого не гримить, всі «сверчки» сплять ..

фото: autoevolution
фото: autoevolution

У багатьох дрібницях Suzuki SX4 виявляється краще родича Suzuki Vitara.

 

В плюсах:

Чудова оглядовість, затишний і непогано промальований інтерє’р, з майже еталонною ергономікою і дуже зручними сидіннями.

фото: autoevolution

Дизайнерских викрутасів мінімум, але пластик торпеди м’ягкий, і все добре зібрано.

фото: autoevolution

 

Suzuki SX4 відрізняється збільшеною колісною базою (2,6 м проти 2,5 м у моделі Vitara), що дозволило забезпечити додатковий простір для ніг і більш традиційну посадку: для свого класу і габаритів – ззаду просторо і зручно. Крім того, в максимальній версії є задній підлокітник і регулювання кута нахилу спинки: знову-таки, це плюс перед моделлю Vitara з її звичайним вертикальний заднім рядом сидінь.

 

фото: autoevolution Приборна панель читається краще ніж у Vitara
фото: autoevolution Сидіння зручні, з ергономікою теж все на високому рівні


Навіть в початковій комплектації у машини багато опцій вже є. Крім того, в
Suzuki немає доплат за колір..

 

Керованість на будь-яких покриттях – це теж сильна сторона Suzuki.

Ось відео відомого іспанського ютуб-каналу km77. Їх можна назвати експертами в оцінці керованості машин. Suzuki SX4 дуже добре себе показав.

 

ДРАЙВ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ

По двигунам – все як і у Vitara – драйвово з 1.4 турбо-двигуном, а з атмосферним 1.6 як не дивно динаміка теж нормальна.

Тандем двигуна і коробки 6-АКП Aisin дуже добре налаштовано, крім того, обидва агрегати вважаються дуже надійними.

В Suzuki хороший повний привід, але ця машина значно дорожча і не проходит в наш уявний бюджет..

 

Техобслуговування – аналогічне як для Suzuki Vitara: ТО необхідно проводити кожні 15 тис. км (для машин з двигуном 1.6 і 10 тис км – для 1.4 турбо). Мінімальна ціна ТО становить близько 2.5 тис. грн., Підсумкова ціна трохи змінюється в залежності від переліку робіт і знижки за програмою лояльності. Найдорожче ТО припадає на пробіг 60 тис. км – тоді доведеться віддати 7-7,5 тис. грн. До речі, періодичність ТО для Suzuki Vitara з турбо двигуном 1,4 л становить 1 раз в 10 тис. км; та й вартість на ТО трохи вища.

 

Витрата палива в місті залежить від стилю їзди: якщо їздити в звичайному, спокійному режимі в будні дні – близько 9 л на 100 км; вихідні і порожні дороги без пробок допоможуть знизити цю цифру приблизно до 7,5-8 л; активний стиль їзди – піднімає витрата до 10-11 л на 100 км. При їзді по трасі зі швидкістю 80-90 км / год можна вкластися приблизно в 5 л на 100 км; швидкість 110-120 км / год призводить до збільшення витрати палива до 5,7-6 л на 100 км шляху.

БЕЗПЕКА

SX4 – безпечна машина (краш-тест EuroNCAP пройдено на 5 з 5 зірок). Також є  просунуті системи безпеки, які з’явилися спочатку на оновленій Вітарі в Європі і потрапили до нас на Vitara і на SX4. В максимальній комплектації є система аварійного гальмування, стеження за розміткою..

 

 

Мінуси:

Дизайн на любителя, але в мінус я б його не заносив. Крім того, в яскравих кольорах машина цілком добре виглядає.

Регулювання рівня гучності музики пальцем на екрані – рішення так собі.. 

 

Геометрична прохідність: це не сильна сторона SX4.. Реальний кліренс  десь 16 см, довгий передній звіс.. На бездоріжжі їдеш і відчуваєш, що машина треться днищем (а точніше пластиковим захистом) навіть там де проїжджають звичайні легкові.. Тобто з точки зору кліренсу – це більше універсал з підвищеним кліренсом, ніж кросовер..

 

Суттєвих мінусів по машині я не побачив.

 

Підводячи підсумки: кросовер Suzuki SX4 навряд зачарує вас своїм дизайном, але він хороший помічник «для реального життя»: поведінка двигуна і АКПП, енергоємність підвіски, простір і зручність салону, продуманий багажник і до того ж він безпечний. Так як це сімейна машина – це справді важливий фактор.

 

Машина популярна, ліквідна на вторинному ринку (і не так швидко дешевіє як наприклад Chery).

 

Модель Suzuki SX4 є однією з найбільш збалансованих пропозицій в класі (якщо не самою збалансованою взагалі): широкий вибір версій, достатня комплектація.. Як і у Vitara,  судячи з відгуків покупців – з надійністю тут теж все впорядку. Також в плюс бренду Suzuki можна записати мінімальний інтерес у угонщиків..

 

P.s.

Якщо порівняти 2 моделі Suzuki, які побудовані на ідентичній платформі (підвіска, двигуни, КПП) – то різницю все-таки можна знайти.

Так, Suzuki SX4 пропонує трохи збільшену колісну базу, трохи більше місця в салоні, більш звичну посадку, регулювання заднього сидіння, 2-зонний «клімат», підлокітник і м’який пластик в салоні – в результаті через дрібниці, але все це підводить нас до образу «правильно-сімейного» кросовера. Модель Suzuki Vitara простіше в деяких деталях (однозонний «клімат», жорсткий пластик в салоні), але пропонує більше можливостей персоналізації: двоколірна забарвлення кузова, різні пакети зовнішності (накладки і молдинги), кольорове оформлення салону – в результаті отримуємо образ «молодіжного» кросовера/

 

 

Skoda Kamiq

 

Це молодіжний передньо-приводний кросовер з яскравим дизайном.

фото: autoevolution

Kamiq добре поєднує прийнятний комфорт і чітку, зібрану керованість – реакції на поворот керма завжди однозначні і швидкі. Але це машина точно не для бездоріжжя.

фото: autoevolution

 

ДРАЙВ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Skoda Kamiq використовує міні-платформу Volkswagen Group MQB-A0, а це означає, що вона може мати тільки передній привід і задню підвіску з торсіонною балкою. По відчуттях, не скажеш що позаду балка – машина їде передбачувано, м’яко, з мінімальним кренами.

Двигуни: 1,5-літровий TSI потужністю 150 к.с, найдешевший варіант – атмосферний 1.6 MPI (CWVA (EA211)) 110 к.с і дизельний 1.6 (116 к.с.). В Європі ще є 1,0 TSI (95 к.с.)

 

Мені вдалось поїздити на машині з 1,5-літровим TSI потужністю 150 к.с. Динаміка сподобалась, є функція відключення циліндрів і за рахунок цього низька витрата пального. Але машина з таким двигуном коштує від 24300$. Враховуючи ціну, саме цю версію коректно порівнювати з машинами більш високого класу.

Skoda Kamiq – це відмінний варіант для їзди в місті або по трасі: запас тяги є майже завжди (версія з 1,5-літровим TSI потужністю 150 к.с.), швидкі реакції на натиснення педалі газу, непомітні перемикання передач, цілком достатній запас потужності.  

На 1.6 MPI поїздити не вдалось, бо таких машин немає в наявності  і їх привозять під замовлення (чекати 3-4 місяці).
Судячи з відгуків власників – динаміки від 1.6 очікувати не варто. Машина для спокійної їзди, але разом з тим, розгон до100 – 11.5 секунд. Цілком терпимо.  Зате двигун досить економічний: траса – 6л, місто -9, в середньому близько 7 літрів. Крім того,  думаю не виникне складнощів з установкою сюди ГБО.

 

Техобслуговування для Skoda Kamiq необхідно проводити кожні 15 тис. км (для машин з двигуном 1.6). Мінімальна ціна ТО становить близько 2.5 тис. грн., Підсумкова ціна трохи змінюється в залежності від переліку робіт і знижки за програмою лояльності.

 

фото: autoevolution Skoda Kamiq демонструє хороший баланс керованості і комфорту.
фото: autoevolution

 

ЕРГОНОМІКА

Салон Kamiq сучасніший і комфортніший за всіх учасників тесту. Але це спереду. Позаду лідером є Sportage. Якщо брати загалом, то Kamiq йде в один рівень зі SX4. Все залежатиме від конкретних комплектацій.. По шумоізоляції в лідерах теж Kamiq і Sportage. В обох дуже добра шумка (з огляду на ціновий сегмент звісно ж).

фото: autoevolution Посадка зручна, ергономіка еталонна

 

фото: autoevolution Приборна панель читається легко, все інформативно
фото: autoevolution Сидіння зручні, ергономіка – еталонна.

 

фото: autoevolution Кут нахилу спинок не регулюється, підігрівів немає.. Але сидіти цілком зручно, простору вистачає.
фото: autoevolution
фото: autoevolution

 

фото: autoevolution Багажник невеликий, але є купа варіантів трансформації і чим закріпити вантаж.

 

КОМФОРТ

Плавність ходу непогана. Підвіска нормально ковтає більшість ям, зберігаючи при цьому відносний комфорт. Але крупні ями ходова не любить. В салоні трохи потряхує, особливо тих хто на задньому ряду.. Навіть на поганій дорозі в салоні тихо. В Kamiq шумка суб’єктивно краща за всіх учасників тесту.

 

 

БЕЗПЕКА

З безпекою в Skoda Kamiq все впорядку. 5 зірок в краш-тесті EuroNCAP. В максимальній комплектації є система аварійного гальмування, стеження за розміткою і тд.

 

Підводячи підсумки:

Kamiq мені сподобався – практичний комфортабельний компактний автомобіль. Ідеальний для міста. Він підійде для коротких і далеких поїздок, завдяки просторому для його класу кузову Kamiq можна рекомендувати і в якості сімейного, але потрібен додатковий багажник наприклад на дах. Великий дорожній просвіт, висока посадка, маневреність компактного автомобіля. Але у нього не буде повного приводу і для декого це може стати ключовим мінусом.  

 

Отже, якщо ви вибираєте за критеріями «поведінку на дорозі, сучасні технології, простір і зручність салону» – то в даних питаннях автомобіль SKODA Kamiq цілком виправдає ваші очікування.

 

 

Chery Tiggo 7

Виробники з Піднебесної знайшли нарешті правильну дорогу – все менше копіюють дизайн іменитих брендів, підвищують якість збірки і матеріалів обробки, впроваджують більш сучасні технології. Але, разом з якістю виросла і ціна. Як не парадоксально, саме це і вбиває інтерес українців до китайських автомобілів, адже вони поступово дорожчають, а ми, перебуваючи у владі стереотипів, не готові платити більше.

В розробці цього кросовера брали участь Jaguar – Land Rover, Lotus, Getrag, AVL, Bosch і багато інших відомих виробників.. Це компанія Chery пише в себе на сайті. Що в них вийшло – спробуєм розібратись.

 

аа

 

Китайські виробники орієнтуються насамперед на внутрішній ринок, а тамтешнім покупцям важливіше, як машина виглядає. Схоже ця стратегія починає працювати і на нашому ринку. Головне – яскравий дизайн, побільше “преміальних” опцій. Кросовер Chery Tiggo 7 добре виглядає: обійшлося без явних запозичень, при цьому вигляд вийшов молодіжним і самобутнім.

 

КОМФОРТ

Погнавшись за красою і встановивши на TIGGO 7 19-дюймові колеса, маркетологи Chery попутно зіпсували і плавність ходу. Коливання непідресорених мас докучають мешканцям салону на нерівностях будь-якого калібру. І причому левова частка шумів створюється завдяки цим низькопрофільним шинам. З заводу стоять шини китайського виробника. Гальмівний шлях на них завеликий, а на мокрому асфальті – вони реально слизькі. Після покупки машини – я б радив ці шини замінити в першу чергу на щось більш імените. 

 

Але тут є ще один нюанс. Так як колеса 19-дюймові, то шини на них коштують відверто дорого. Особливо зимові.

 

https://automobili.ru/tests/group/big-test-hyundai-creta-7-chery-tiggo-haval-h2-geely-atlas/

ЕРГОНОМІКА

Дрібна оцифровка приборів, читається не дуже. Вивернутий навиворіт тахометр неінформативний. Головне джерело даних – дисплей по центру. В топовій комплектації доступна система кругового огляду. Формально вона є, але якість картинки не вражає.

 

 

Передня панель частково обшита шкірою, пластик місцями твердий, а місцями м’який. Зібрано все досить якісно. У центрі експозиції – 9-дюймовий екран. Виглядає непогано, але сидиться не дуже – до ергономіки є питання.

Наприклад, керувати другорядними функціями через інтерактивний екран, менш зручно ніж фізичними кнопками. Змоделюємо ситуацію: працює кліматична установка. І щоб змінити напрям обдува, вам треба спочатку доторкнутись до ручки зміни температури внизу панелі, а потім на екрані через меню вибрати куди направити потік повітря.. На ходу – це відволікає. Кнопкою точно було б зручніше..

До того ж кліматична установка не завжди підтримує задану температуру: в салоні то прохолодно, то душновато.

При вході в салон загорається підсвіточка.. Добротні на вигляд сидіння з електро-регулюванням непогано розподіляють навантаження в плечах, а в поперек весь час щось впирається. Через годину спина втомлюється. Бокова підтримка сидінь занадто м’яка. Крім того, на цій специфічній псевдо-шкірі влітку швидко потієш. Кермо не регулюється в напрямку на себе, тому знайти зручну посадку пощастить не всім. 

Позаду місця чимало, запас до спинок нормальний. Але нюанси по посадці теж є. Спинка не регулюється по наклону, сидіння занадто мягкі. Думаю в дальній дорозі на них довго не висидиш. Зате є підігрів сидінь і тут багато простору.

 

 

Багажний відсік правильної форми вміщує 414 л. (при складених задніх сидіннях – 1100 л). Є “докатка”.Але що заважало зробити кишеньки під дріб’язок, різні сіточки/ фіксатори?

Відкинуті спинки утворюють невелику сходинку. І ще особливість – великувата погрузочна висота. Вантажити щось важке в багажник – буде не зручно.

В ніші біля запаски прокладений ряд проводів.. Рішення – оригінальне, але не впевнений що практичне.

 

 

ДРАЙВ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ

 

На офіційному сайті Chery пишуть:

“Шасі для TIGGO 7 розроблялося на базі SUV платформи “Т1Х”, ретельно налаштовувалося і оптимізувалося експертами світового рівня.

Чиста SUV ДНК вкладена в новий TIGGO 7 спеціалістами британської компанії Lotus.”

 

Коли ви проїдесь за кермом, то у вас точно виникне питання, а що саме тут налаштовував Lotus? Реакція на кермо “лінива”, в поворотах постійно доводиться довертати це кермо і підрулювати, відчуваються крени і певна розкачка.. Шасі ніби “сирувате”..Крім того підвіска не комфортна. В салон передаються всі удари від малих ям і навіть тріщин в асфальті.. АЛЕ, великі ями підвіска проковтує дуже добре..Феномен..

 

І найбільша претензія – стуки ходової. Ходова чомусь гримить.. Якщо почитати відгуки власників – то в абсолютної більшості навіть на перших тисячах км – звуки уже є. Тобто від пробігу це не залежить. Вся проблема в тому, що немає конкретного елементу в ходовій, на якому було б видно знос (чи брак) і було б ясно, що саме його треба замінити..

 

Власники замінюють: стойки стабілізатора, сайлентблоки переднього ричага і тд.. 

 

Сервіс Chery міняє це все по гарантії, і це великий плюс в тому що гарантія у них дійсно працює. Але окремі власники їздять на сервіс повторно по 3-4 рази, щоб розібратись з проблемою. Тільки повна заміна деталі вирішує проблему.

 

Двигун 1.5 з турбокомпресором (152 к.с.) наділений максимальною потужністю в 112 кВт і максимальним обертовим моментом при 2000 об/хв в 205 Нм. Це на механіці. У машини з роботом двигун видає менше конячок – 147.

 

Шкода, динамічний вигляд кросовера не підкріплюється відповідними динамічними якостями. Динамікою Tiggo 7 не вразив. Близько 12 секунд до 100 – це довго. Різкі прискорення з ходу даються важко. Тихонею Chery теж не назвеш, але від 147к.с. очікуєш більшого.

Коробка передач – робот. Це 6-ступінчаста поперечна коробка передач GETRAG з “сухим” подвійним зчепленням. Інформації і статистики по двигуну і коробці ще дуже мало, тому важко сказати, що зламається першим.

 

Але є заявлена гарантія на двигун і коробку – 150 тисяч км. А гарантія на сам автомобіль – 3 роки. Це реально хороші умови. Але я б ще уточнив в дилерів, на що саме розповсюджується гарантія, а на що ні.. Думаю там не все так гладко.

 

Витрата палива в місті залежить від стилю їзди: якщо їздити в звичайному, спокійному режимі в будні дні – близько 12-13 літрів на 100 км; вихідні і порожні дороги без пробок допоможуть знизити цю цифру приблизно до 11 л; активний стиль їзди – витрата прямо космічна до 15-16 л на 100 км. При їзді по трасі зі швидкістю 80-90 км/год можна вкластися приблизно в 9 л на 100 км; швидкість 110-120 км/год – 11 л на 100 км шляху.
Після обкатки (тобто після 10 тис км), витрата пального трохи зменшиться (десь на 1-1,5 літри).. Але все одно це забагато. З позитиву – теоретично сюди можна лити 92 бензин, так як “Степень сжатия” 9.5:1.. Але припускаю тоді витрата ще більше зросте..

 

Техобслуговування для Tiggo 7 необхідно проводити кожні 10 тис. км. Мінімальна ціна ТО становить близько 3.3-4 тис. грн. Підсумкова ціна трохи змінюється в залежності від переліку робіт і знижки за програмою лояльності. Це одна з найдорожчих машин по обслуговуванню з даного переліку.

 

БЕЗПЕКА

На скільки Tiggo 7 – безпечна машина, поки сказати важко. З одного боку, був китайський краш-тест і машина його пройшла на 5 з 5 зірок. Але китайці проводять краш-тести на швидкості 50 км/год. А європейська EuroNCAP – на 64 км/год. Це велика різниця в швидкості.

Крім того, відео не надто доброї якості, але все одно видно, що подушка розкрилась, але голова водія від неї відлітає прямо в центральну стійку. В EuroNCAP за це точно зняли б бали і там не було б 5 зірок.. Крім того, в Tiggo 7 ніби як багата комплектація, але немає просунутих систем безпеки.

Думаю якби в Chery справді було 5 зірок, вони легко пройшли б тест від EuroNCAP і вийшли на великий європейський ринок.. Тому на скільки це безпечна машина- питання досі відкрите.

 

І в 2019 році був скандал і захисники прав тварин в різних країнах висловлюють протест проти нових методик краш-тестів в Китаї. З’ясувалося, що місцеві інженери використовували живих свиней в якості манекенів для випробувань.

 

 

Підводячи підсумки: про китайські машини прийнято говорити в стилі «ось ще трохи, ось через пару років і вони наздоженуть і переженуть». На моїй пам’яті був лише один китайський автомобіль, який реально наздогнав прямих конкурентів – це Haval H6. Але його ціна не вписується в рамки діапазону до 20 тисяч доларів.Тому порівнювати Tiggo 7 з ним не дуже коректно.

 

Tiggo 7 пробує брати клієнта виключно емоціями, дизайном і багатою комплектацією. Як тільки доходить до їзди – до машини виникає купа питань.

 

З іншого боку – в Chery є нова модель Tiggo 7 Pro. Там набагато краща динаміка, краще налаштована ходова (хоча стуки в ходовій все-одно є), більш якісний і продуманий салон.. Якщо вже так хочеться Chery, то краще доплатити і взяти Tiggo 7 Pro. А доплатити доведеться не так і багато. Tiggo 7 Pro стартує від 20400$.

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумкова таблиця:

Загальний бал115
АвтомобільМаксимальний балSuzuki SX4Skoda KamiqSuzuki VitaraChery Tiggo 7Jac S4
ЕРГОНОМІКА2017191716
Місце водія1091098
Обзор108988
ДРАЙВ403428*3528
Розгонна динаміка107хз86
Гальма1091097
Керованість10910108
Плавність ходу, віброзахист109887
КОМФОРТ3530312328
Шумність під час руху108989
Комфорт пасажирських місць1010969
Трансформація салона54333
Багажник108767
БЕЗПЕКА202020207
Краш-тест101010107
Електронні системи безпеки, помічники101010100

 

 

AvtoKasta