Самокати компанії Bird змусять користувачів з’їхати з тротуару

Якщо нескінченних гудків і повідомлень на телефон недостатньо компанія просто завершить поїздку.

 

Кожен, хто живе в місті, де повсюди поширені електричні самокати, напевно бачив, наскільки небезпечними можуть бути ці пристрої, коли вони з’їжджають з вулиць на тротуари.

Користувачі самокатів на тротуарах не тільки набагато частіше травмують пішоходів і самих себе, коли з’їжджають з дороги, але і виглядають – скажімо прямо – небезечними. Для того, щоб вирішити цю проблему з найбільш нахабними користувачами, гігант з виробництва електросамокатів Bird придумав план: примусово повідомляти своїх “гонщиків” змушуючи таким чином залишатися на на проїжджій частині.

фото: theverge

Саме в цьому полягає суть нової системи “Smart Sidewalk Protection”, яку компанія представила на цьому тижні. По суті, це система GPS в самокаті, яка призначена для відстеження того, чи знаходиться даний самокат на тротуарі або на будь-яких “інших ділянках, які становлять небезпеку”.

 

Bird стверджує, що за допомогою даної системи компанія зможе “майже миттєво” виявляти їзду по тротуарах. Коли це станеться, користувач отримає повідомлення на телефон про те, що він знаходиться на тротуарі, а сам самокат буде видавати безперервний звуковий сигнал одночасно з цим повідомленням. Bird не повідомляє, як буде звучати це оповіщення – ймовірно, що воно буде складатися з дратівливих гудків, що цілком логічно: інші компанії, що випускають електросамокати, також тестують пристрої, які подають обурені звукові сигнали, коли ті опиняються на тротуарах.

 

У випадку з Bird, якщо ні попередження по мобільному телефону, ні звуковий сигнал не допоможуть, самокат просто скине швидкість і затихне.

фото: theverge

У своєму блозі компанія Bird пояснила всі тонкощі нової технології по виявленню тротуарів, яка отримала офіційну назву “ZED-F9R” і була розроблена спільно зі швейцарською компанією “U-blox”. У двох словах, ці трекери поставляються в комплекті з GNSS-приймачем (по суті, вдосконаленим GPS), який обробляє дані від пристрою, до якого він підключений, включаючи прискорення самоката, просторову орієнтацію і швидкість обертання коліс. Ці дані порівнюються з наперед визначеним контуром певної географічної зони міста, який створюється на основі супутникових знімків або географічних даних міста.

 

В результаті, як обіцяють в Bird, система виявлення самокатів на тротуарах буде зручною і точною, не схожою на деякі інші рішення, які пропонували альтернативні виробники електронних самокатів. Минулого місяця шведська компанія Voi оголосила про те, що почне встановлювати на передній частині своїх апаратів інтелектуальні камери, здатні “бачити і розпізнавати небезпечні ситуації”, в спробі скоротити кількість травм, якы отримують місцевы порушники.

 

Оператор електронних самокатів Spin (належить компанії Ford), бажаючи скоротити кількість випадків неадекватної поведінки власників самокатів, також оголосив про плани по установці безлічі камер і датчиків на свої транспортні засоби.

 

Bird – компанія, що займається мікромобільностью, що базується в Санта-Моніці, штат Каліфорнія. Компанія Bird, заснована у вересні 2017 року, експлуатувала електричні скутери загального користування в більш ніж 100 містах Європи, Близького Сходу і Північної Америки, зробивши 10 мільйонів поїздок за перший рік роботи.

У 2018 році журнал Time назвав Bird однієї зі своїх «50 геніальних компаній», високо оцінивши її внесок у вирішення проблеми «перша миля, остання миля» на транспорті. Тому що зупинки громадського транспорту часто розташовані занадто далеко від місць, звідки починаються люди. і закінчуючи свою подорож, вони вибирають водити машину, забиваючи дороги і забруднюючи повітря. Bird відкриває новий спосіб змусити цих людей залишити свої машини будинку». В 2018 і 2019 роках LinkedIn назвав Bird одним з найбільш затребуваних стартапів в США.

Wikipedia

 

 

Джерела: theverge  і  wikipedia

AvtoKasta