ТОП-5 найпопулярніших вживаних авто в Україні за 9 місяців 2022р. і про ринок нових авто

Як повідомляє AUTO-Consulting, в Україні визначили найбільш популярні вживані автомобілі за підсумками 9 місяців.

Нагадаємо, що ринок внутрішніх перепродажів вживаних автомобілів вже повернувся на довоєнний рівень. Загалом же за 9 місяців в Україні вживаний ринок досяг позначки в 780 тис. угод.

Серед них 445 тис. внутрішніх перепродажів та 334 тис. іномарок, що були ввезені з-за кордону.

Найбільш затребуваними на внутрішньому ринку в цьому році були такі моделі:

VOLKSWAGEN Passat

фото: autoevolution

SKODA Octavia

фото: autoevolution

VOLKSWAGEN Golf

фото: autoevolution

DAEWOO Lanos

фото: autoevolution

RENAULT Megane

фото: autoevolution

Серед імпортованих автівок найбільш популярними були:
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN Golf
SKODA Octavia
RENAULT Megane
RENAULT Scenic

Список схожий. №1 в обох випадках – VW Passat.

Цікаво, що в сегменті SUV рейтинг найбільш популярних на внутрішньому ринку кросове рів очолює BMW X5:

BMW X5

фото: autoevolution

TOYOTA RAV4

фото: autoevolution

MITSUBISHI Outlander

фото: autoevolution

HYUNDAI Tucson

фото: autoevolution

VOLKSWAGEN Touareg

фото: autoevolution

Тоді як серед імпортованих X5 займає другу сходинку:

  • NISSAN Qashqai
  • BMW X5
  • VOLKSWAGEN Tiguan
  • VOLKSWAGEN Touareg
  • HYUNDAI Santa Fe

Як за час війни в Україні змінилися уподобання покупців нових автомобілів?

За данними autoconsulting, на зміну вподобань наших автомобілістів вплинуло багато факторів. Серед них не лише економічна ситуація в Україні та дефіцит деяких моделей.

Простежуються і деякі загальноєвропейські тренди. Зокрема, у прес-службі компанії “Рено Україна” AUTO-Consulting повідомили, що найпомітніша зміна, яка відбулася, це – зростання попиту на електромобілі. Цей клас виріс втричі, порівняно із минулим роком. Щодо кардинальних змін у вподобаннях по моделям із двигунами внутрішнього згоряння, у компанії їх не бачать. Наприклад, Duster, як був бестселлером серед моделей Renault, так ним і лишився.

Тенденцію зростання цікавості до електрокарів відзначили і в прес-службі компанії “Ніссан Мотор Україна”. Так, тут вже не перший місяць фіксують значне збільшення попиту на електромобіль Nissan LEAF.

фото: autoevolution

У прес-службі компанії “Стеллантіс Україна” також відзначають значне зростання інтересу покупців до електромобілів та гібридів. З початку року в компанії змогли анонсувати ціни на Opel Mokka-e, DS 3 Crossback E-Tense, Peugeot e-Rifter. Також зараз проходить сертифікацію та вивчається попит на новий вид мобільності – Citroen Ami Cargo серед бізнес середовища.

Citroen Ami Cargo фото: itc.ua

За інформацією прес-служби компанії “Єврокар” попит на нові автомобілі SKODA на разі перевищує можливості автовиробництва. Тож важко говорити про тенденції в уподобаннях покупців. Довоєнні складські запаси повністю розпродано, а серед доступних клієнтам моделей мають перевагу кросовери Kodiaq та Karoq.

Про те, що зараз ще важко казати про виражену тенденцію змін вподобань вітчизняних автомобілістів, AUTO-Consulting повідомили і в прес-службі компанії “Субару Україна”. В умовах досить сильного дефіциту автомобілів усіх брендів в цілому, покупці намагаються задовольнити пріоритетні потреби. Зокрема: надійність, якість, співвідношення ціни та якості. Менш суттєві критерії, які раніше були досить важливими для покупців, зараз, при виборі автомобіля не розглядаються, як основні, – констатують у прес-службі.

 

За таких умов можна сказати, що добре хоча б те, що незважаючи на війну, в Україні не зник попит на нові моделі автомобілів. А всі тренди уподобань вітчизняних автомобілістів повною мірою стануть відчуватися, коли в автосалонах зникне дефіцит.

AvtoKasta