Гіперкар PEUGEOT 9х8 – створений для гонок!

Бренд PEUGEOT представив новий 9X8: гіперкар найсучаснішого покоління, який готується до свого спортивного дебюту в чемпіонаті світу з перегонів на витривалість FIA WEC вже в 2022 році.

Фото: Peugeot

Новинка PEUGEOT 9X8 оснащається гібридною силовою установкою з повним приводом. Таким чином, цей високоефективний прототип ідеально вписується в стратегію PEUGEOT Neo-Performance, яка орієнтована як на дорожні, так і на гоночні автомобілі. 

PEUGEOT 9X8 створений тільки для одного, але важливого завдання. Він створений для гонок!

 

За плечима Peugeot – участь в ралі і ралі-рейдах, в тому числі «Париж – Дакар», Pikes Peak і WRC, а також в численних кільцевих змаганнях – навіть на «Старої кірпічніце» в Індіанаполісі. Але, звичайно, для французького бренду найголовнішою гонкою в світі є Ле-Ман.

Гіперкар PEUGEOT 9X8 – найсвіжіший представник бренду в гонках на витривалість.

Він є історичним спадкоємцем таких легендарних гоночних автомобілів, як PEUGEOT 905 (переможця гонок в Ле-Мане в 1992-1993 рр.) І PEUGEOT 908 (перемога в 2009 році). Новий прототип вже готовий до виконання поставлених завдань: продовжити довгу і успішну участь PEUGEOT в автоспорті світового класу і привнести в світ автогонок сильний, впізнаваний бренд.

Фото: Peugeot

Форми і аеродинамічні характеристики PEUGEOT 9X8 також є плодом спільної роботи інженерів-розробників, що працюють під керівництвом технічного директора PEUGEOT Sport Олів’є Янсон (Olivier JANSONNIE), і групи дизайнерів на чолі з директором підрозділу PEUGEOT Design Матіасом ХОССАННОМ (Matthias HOSSANN).

 

За словами технічного директора Peugeot Sport Олів’є Янсон, при створенні автомобіля використовувалися новітні технології, розроблені спеціально для участі в гонках на витривалість. В його основі лежить гібридна силова установка і повноприводна трансмісія, але, мабуть, головною відмінною рисою є відсутність заднього антикрила, яке вже давно сприймається як невід’ємна частина гоночного автомобіля.

 

Ім’я нового гіперкара Бренду – PEUGEOT 9X8. 

Цифра «9» натякає нам на продовження серії гоночних автомобілів. Адже бренд уже не раз брав участь і перемагав у гонках на витривалість. Досить згадати PEUGEOT 905 (1990-1993 рр.) І PEUGEOT 908 (2007-2011 рр.): ці спортивні автомобілі стали справжніми іконами бренду того часу.

Буква «X» означає технологію повного приводу і гібридний силовий агрегат від PEUGEOT. Таким чином, новий гіперкар втілює в собі стратегію електрифікації бренду в світі автоспорту.

Нарешті, суфікс «8» використовується сьогодні для всіх сучасних моделей PEUGEOT: починаючи від 208 і 2008, продовжуючи 308, 3008, 5008, закінчуючи стильним фастбеком 508 і універсалом 508 SW. Які, до речі, стали першими зразками автомобілів PEUGEOT Sport Engineered. Над їх створенням попрацювали ті самі інженери і дизайнери, які в підсумку зараз спроектували гіперкар PEUGEOT 9х8. Чудовий історичний зв’язок сьогодення з поглядом в найближче майбутнє!

 

Два гіперкара PEUGEOT 9X8 візьмуть участь в Чемпіонаті світу з перегонів на витривалість FIA (FIA WEC) вже в 2022 році.

 

Характерна для бренду передня і задня оптика у вигляді потрійного «сліду від кігтів» прикрашає новинку PEUGEOT 9X8, ніби додатково підкреслюючи приналежність автомобіля до левиного бренду. Новий логотип із зображенням голови лева також отримав підсвічування і розташований не тільки спереду, але і з боків автомобіля. 

 

Про гібридний силовий агрегат

З моменту заяви Бренду PEUGEOT (вересень 2020 року) про свою участь в гонках на витривалість в рамках нового класу «гіперкар», завод в Версалі максимально швидко працював над створенням новинки PEUGEOT 9X8. І новий автомобіль отримав дуже оригінальну конструкцію – з гібридним силовим агрегатом!

Фото: Peugeot

Як і планувалося спочатку, для приводу задніх коліс використовується 2,6-літровий бі-турбо двигун V6 потужністю 500 кВт (680 к.с.), Який виконаний за схемою V6 з 90-градусним розвалом половинок блоку. Цей бензиновий двигун внутрішнього згоряння є частиною гібридної системи PEUGEOT HYBRID4 і вже накочує тестові кілометри з квітня місяця. Тим часом, для приводу передніх коліс використовується окремий електромотор потужністю 200 кВт, який також може працювати як генератор.

Секвентальная 7-ступінчаста коробка передач і тяговий акумулятор гібридної системи вже знаходяться в процесі зборки відповідно до графіка випробувань і перевірок. Потужна інноваційна високовольтна (900 В) акумуляторна батарея розроблена спільно фахівцями підрозділу PEUGEOT Sport і компанії Saft (дочірня компанія Total Energies).

 

У грудні 2021 року 9х8 вперше вийде на реальний гоночний трек для фінальних випробувань. Саме тут і буде остаточно доопрацьовано хвостова частина машини, і, можливо, вона отримає ряд нових елементів, які допоможуть поліпшити баланс.

 

Технічні характеристики Peugeot 9X8

Клас: Le Mans Hypercar (LMH)
Довжина: 5000 мм
Ширина: 2080 мм
Висота: 1180 мм
Колісна база: 3045 мм
Силова установка: Peugeot Hybrid4 500KW (повний привід)
Задній силовий агрегат: бензиновий ДВС V6 битурбо з кутом розвалу циліндрів 90 °, обсяг 2,6 л, потужність 500 кВт (680 к.с.) + 7-ступінчаста секвентальная трансмісія
Передній силовий агрегат: електричний мотор-генератор 200 кВт + одношвидкісний редуктор
Батарея: 900-вольтна акумуляторна батарея з високою щільністю енергії, розроблена спільно Peugeot Sport і TotalEnergies / Saft
Паливо та ПММ: TotalEnergies

 

Презентаційний ролик Peugeot 9X8:

 

Джерела: peugeot-lviv і autogeek

AvtoKasta