Естонський стартап: Auve Tech Liisu представив водневий безпілотний автомобіль

Стартап Auve Tech, створений в 2017 році випускниками Талліннського технологічного університету (TalTech), з лютого 2020 го розробляє автономний шаттл Iseauto на паливних елементах. 5 липня проект «першого в світі водневого безпілотника» був офіційно представлений публіці: прем’єра відбулася перед головною будівлею Тартуського університету, чиї хіміки внесли великий вклад. Першим пасажиром Iseauto стала президент Естонії Керсті Кальюлайд, яка вважає, що водневий електромобіль «ідеально вписується в світогляд естонців».

 

Фото: Auve Tech

Компактний авто (3500 × 1500 × 2400 мм, між осями – 2550) вміщує шість-вісім пасажирів.

Споряджена маса дорівнює 1250 кг, повна – 1925. Електромотор на задній осі видає 25 кВт (34 к.с.). Максималка – 25 км/год. Батарея наділена ємністю 16 кВт • ч. Енергії вистачає на 8 годин роботи.

 

Фото: Auve Tech

«Ще ніхто в світі не наважувався об’єднати автономний рух і водневе паливо, адже технології все ще знаходяться в експериментальній стадії. Безсумнівно, той, хто поєднає ці дві паралельні розробки, бере на себе великі ризики, – заявила президент Кальюлайд. – Не виключено, що ми, Homo sapiens, повинні відійти від керма, щоб звільнити місце для безпілотників ».

Фото: Auve Tech

До  речі, у лютому завершилися тести Iseauto на дорогах Греції (в місті Ламія). Шаттл обслуговував пасажирів протягом 46 днів, працюючи у дві зміни. Машини подолали 1930 км. Сервісом скористалися 399 осіб. Випробування визнані «дуже успішними».

 

 

Шатл їздить без втручання оператора, але може контролюватися і, при необхідності, коригуватися дистанційним управлінням. Засновник фірми Auve Tech Вяйно Калдоя зазначив: «У маленькій Естонії можна зробити великі справи за короткий час». За його словами, авто Iseauto вже допущений на дороги загального користування агентством ERA (Estonian Road Administration).

Серійний електрокар буде називатися Liisu в честь Лісандро, внучки Калдоі. Інші плани Auve Tech не розкриває.

 

Джерело: drive2  echo24.cz

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі