Як зарядити електромобіль за 6 хвилин? Таємниці британського стартапу Nyobolt

Британський стартап Nyobolt утворений у 2019 році для вирішення основної проблеми електромобілів – надто довгої перезарядки тягового акумулятора. Засновники компанії справедливо вважають, що для підвищення популярності електричного транспорту необхідно, щоб час, проведений біля розетки, можна порівняти з часом заправки звичайного автомобіля з ДВЗ. І зараз представлено перший зразок такого електромобіля.

фото: topcarnews

Спорткар Nyobolt EV створено на базі родстера Lotus Elise. Причому для рестайлінгу донорської машини було запрошено Джуліана Томсона, автора оригінального вигляду моделі Elise зразка 1996 року. Він, у свою чергу, залучив дизайн-студію Callum, яку чотири роки тому відкрив колишній стиліст фірми Jaguar Іен Келлам.

фото: topcarnews

Після їхньої спільної роботи спорткар Nyobolt EV виявився на 100 мм ширшим і на 150 мм довшим за вихідний Лотус. Йому поміняли зовнішні панелі, встановили світлодіодну оптику, 19-дюймові колеса та камери замість зовнішніх дзеркал. До речі, це далеко не перша спроба зробити електромобіль на базі моделі Lotus Elise: за аналогічним рецептом побудовано Tesla Roadster, Detroit Electric SP.01 та ще низку машин.

фото: topcarnews

Головна особливість прототипу Nyobolt EV ховається всередині. Розробники запевняють, що встановлену на електромобілі тягову батарею ємністю 35 кВт год можна повністю зарядити менш ніж за шість хвилин. Машина масою близько тонни може проїхати однією зарядці 250 км. Це означає, що дальність ходу приростає зі швидкістю понад 2500 км/год! Навіть найсучасніший Supercharger V3 компанії Tesla забезпечує лише 1600 км на годину.

На жаль, компанія Nyobolt не розкриває секрет своєї технології. Відомо лише, що її літій-іонні комірки мають аноди з оксиду ніобію, який дозволяє підвищувати швидкість зарядки. При цьому експериментальний спорткар має звичайне зарядне роз’єм Type 2.

фото: topcarnews

Розробники вже провели випробування і заявляють, що після 2000 циклів швидкого заряду акумулятор практично зберіг вихідні характеристики. А ще Nyobolt обіцяє, що технологія серійного виробництва таких батарей буде готова вже 2024 року. 

 

Джерела: automobile-magazine.fr    topcarnews

AvtoKasta