Південна Корея активно розвиває транспорт на водневому паливі

Столиця Південної Кореї Сеул до 2026 року хоче замінити 1300 існуючих автобусів новими автобусами на паливних елементах від Hyundai Motor.

Це рішення було схвалено компанією Hyundai Motor, урядом міста Сеул, Міністерством довкілля Південної Кореї та компаніями операторами автобусних маршрутів SK E&S та Tmap Mobility.

Ця угода відповідає політиці міського уряду Сеула із захисту довкілля, оскільки майже 20 відсотків викидів парникових газів припадає на сферу транспорту. Сеул закликав операторів громадського транспорту та місцевих жителів переходити на автомобілі, які працюють на відновлюваних джерелах енергії.

Узгоджений план полягає у заміні до 2026 року 1000 міських та приміських автобусів, а також 300 автобусів для аеропортів. До 2030 року всі 451 автобус в аеропорту Сеула повинні бути замінені на автобуси, що працюють на водневому паливі.

Наразі всі 451 автобуси аеропорту працюють на дизельному паливі. Автобуси-шатли з аеропорту пробігають у середньому близько 550 кілометрів на день. Lважди на день вони курсують від аеропорту до кінцевого пункту призначення.

Раніше, у 2011 році Сеул перевів усі 7400 міських автобусів на роботу на природному газі. З того часу близько 830 із них було замінено на автобуси з акумуляторними батареями та 27 — на автобуси, що працюють на водні.

Крім того, до 2026 року місто Сеул планує створити спеціальні водневі заправні станції у громадських гаражах.

фото: electrive

Автовиробник Hyundai Motor з 2020 року постачає автобуси з водневими паливними елементами до Сеулу та планує цього року представити високопідлогові автобуси на водні для аеропортів. Сеул оголосив про свою мету стати вуглецево-нейтральним до 2050 року.

За даними автовиробника Hyundai Motor, автобуси на дизельному паливі зазвичай виділяють у 30 разів більше парникових газів і в 43 рази більше мікродисперсного пилу в порівнянні зі звичайними легковими автомобілями.

Автобуси Hyundai Motor з водневими паливними елементами можуть проїхати більше 600 кілометрів на одній заправці, і їм потрібно всього 30 хвилин для повної заправки, що навіть менше, ніж електромобілям.

“Hyundai продовжить розробку комерційних автомобілів на водневому паливі, (автобуси та вантажівки) щоб представити на ринку різні моделі”, – заявив генеральний директор Hyundai Motor Чанг Чже Хун.

 

Джерела: electrive  koreajoongangdaily

AvtoKasta