Розробка електромобіля забирала у Apple 1 мільярд на рік! Закриття проекту

Мрія Apple про створення власного електромобіля добігла кінця після багатьох років розробки та інвестицій. Проект, який протягом усього часу існування був оповитий таємницею, зіткнувся з численними проблемами та внутрішніми розбіжностями, що зрештою призвело до його скасування у лютому 2024 року.

Автомобілі від не автомобільних компаній: Apple, Sony, Messerschmitt, Xiaomi, китайський Google..

Перш ніж розпочати самостійну роботу, Apple вивчила можливість співпраці з такими відомими автовиробниками, як Mercedes-Benz, Ford і навіть Tesla. Найбільш далеко просунулися переговори з компанією Mercedes, яка передбачала спільну розробку автомобіля з технологією автономного керування Apple, інтегрованою в автомобілі Mercedes. Однак переговори зірвалися, оскільки керівництво Apple переконалося у своїй здатності створити автомобіль самостійно.

Ідея створення Apple Car належить Стіву Джобсу, який уявляв собі революційний транспортний засіб схожий на «новий Volkswagen Beetle». Під керівництвом Тіма Кука проект був націлений на створення системи автономного водіння п’ятого рівня, яка повністю виключає необхідність участі людини. Амбіційна концепція включала такі функції, як гігантський екран, потужна аудіосистема і сидіння, що відкидаються, більше нагадують «клуб», ніж автомобіль.

Проект зіткнувся із численними перешкодами. Складність створення самокерованого автомобіля у поєднанні з нерішучістю Apple щодо дизайну та функціональних можливостей машини призвели до розчарування та внутрішнього конфлікту.

фото cnet

Після того, як ключові інженери та керівники покинули проект, а новий глава Кевін Лінч оцінив термін створення повністю автономного автомобіля в десять років, генеральний директор Apple Тім Кук прийняв непросте рішення закрити проект Titan у лютому 2024 року. Хоча проект обійшовся Apple приблизно 1 мільярд доларів на рік, компанія сподівається використовувати отримані знання та таланти у своїх підрозділах штучного інтелекту та програмного забезпечення.

 

Джерело: 9to5mac

AvtoKasta