На автомобілях Mercedes-Benz з’явиться ChatGPT

Компанія оголосила про початок бета-тестування голосового помічника.
Власники автомобілів Mercedes-Benz у США зможуть використати ChatGPT.

Чат-бот виступить доповненням до основного помічника. Він уміє підтримувати природний діалог і давати розгорнуті відповіді будь-які питання. Бета-тестування триватиме три місяці. Результати будуть проаналізовані та використані для подальшого покращення мовної моделі.

Доступ до мовної моделі буде реалізовано через службу Microsoft Azure OpenAI, але “Мерседес” збереже контроль за всіма процесами, пов’язаними з обробкою даних. ChatGPT не замінить, а доповнить бортового помічника. Він краще розуміє природну мову і має набагато більшу базу знань, тому зможе давати розгорнуті відповіді на будь-які питання.

Завдяки цьому водій та пасажири зможуть давати різноманітні голосові команди штучному інтелекту, як-от змінювати температуру в автомобілі, відтворювати музику або налаштовувати навігацію.

фото: media.mercedes-benz

Всі розмови з ChatGPT Mercedes-Benz буде записувати та аналізувати. Та деякі власники автівок сумніваються в доцільності та ефективності цього нововведення. Занепокоєння викликають і вразливості штучного інтелекту, які можуть спричинити витік конфіденційних даних.

Дані обіцяють зберігати в зашифрованій формі десь на сервері хмар, використовуючи їх лише для ранжування. На основі отриманої інформації вироблять стратегію розгортання генеративних мовних моделей на інших ринках, до того ж компанія матиме глибоке розуміння того, в якому напрямку розвивати голосового асистента.

Це не єдина інновація, над впровадженням якої компанія працювала впродовж останнього часу. У партнерстві з блокчейн-стартапом Circulor Mercedes-Benz також планує суттєво знизити викиди вуглекислого газу.

 

Джерела: media.mercedes-benz  mc.today

AvtoKasta