Представлено середньорозмірний кросовер Dacia Bigster

Цей автомобіль був анонсований майже чотири роки тому, коли група Renault лише представила свою стратегію Renaulution. Серійна версія вийшла на ринок лише зараз.

Dacia Bigster розташувався щаблем вище популярного Дастера, став повноцінним представником C-сегменту – і найбільшою моделлю бренду Dacia.


Втім, навіть побіжного погляду достатньо, щоб визнати у Бігстері збільшену XL-версію Дастера третього покоління. Обидві моделі мають однаковий навмисне брутальний дизайн з великою кількістю кутів, граней і нефарбованого пластику.

Візуально Bigster відрізняється від молодшого брата дрібними штрихами: трохи змінені бампери, накладки на передніх крилах і решітка радіатора. Задня стійка візуально відокремлена від даху чорними вставками. За доплату передбачено двокольорове фарбування кузова (вперше для серійної моделі Dacia), а діаметр коліс – від 17 до 19 дюймів залежно від комплектації.

При цьому Bigster на 230 мм довший за Дастера:  у нього 4,57 м. Висота збільшена на 50 мм, до 1,71 м, а ось ширина передбачувано не змінилася (1,81 м). Колісна база зросла з 2657 до 2700 мм, забезпечивши додатковий простір на другому ряду, який має трисекційну спинку (розділена у пропорції 40:20:40). Однак третій ряд, попри очікування, не передбачений: у сегменті недорогих семимісних машин Dacia робить ставку на універсал Jogger.

Об’єм багажного відсіку у Бігстера – 667 літрів проти 472 літрів у Дастера.

Передня частина салону майже така сама, як у Duster. Вже у базовій версії є медіасистема з екраном на 10,1 дюйми, який повернутий на 10 градусів у бік водія. Пристрій підтримує протоколи Apple CarPlay та Android Auto, є функція оновлення «по повітрю». У дорогих версіях з’являється навігатор, аудіосистема Arkamys 3D та бездротова зарядка. Крім того, передбачено док-станцію для підключення смартфона.

Однак, на відміну від Дастера, у Bigster віртуальна приборка, розмір якої залежить від комплектації (7 або 10 дюймів). Передбачені фірмові тримачі для різних аксесуарів YouClip, акустичні стекла та двозонний клімат-контроль з повітропроводами на другому ряду. Вперше для моделей Dacia з’явилися адаптивний круїз-контроль та електропривод дверей багажника.

Кросовер Dacia Bigster став першою моделлю групи Renault, якій дісталася силова установка Hybrid 155. Принципово вона влаштована так само, як система Hybrid 140 на Дастері (та інших моделях компанії), але замість атмосферника 1.6 (94 к.с., 148 Нм) встановлено двигун 1.8 (107 к.с., 170 Нм) з безпосереднім упорскуванням палива та стартер-генератором.

Електродвигун видає 50 л. та 205 Нм. Роботизована коробка передач без зчеплення та синхронізаторів та ж: передачі перемикаються кулачковими муфтами, при цьому можливі ривки згладжуються електронікою, яка узгоджує швидкість обертання коленвала бензинового двигуна та електромотора. Пікова потужність системи – 155 л.с. замість 140 к.с., а ємність тягової батареї – 1,4 кВт • год замість 1,2 кВт • год.
Другим варіантом став «м’який» гібрид TCe 140, що поєднує турботрійку 1.2, стартер-генератор та акумулятор ємністю 0,8 кВт•год. Сукупна потужність – 140 к.с., коробка передач – безальтернативна шестиступінчаста «механіка». Є й газова модифікація ECO-G 140 аналогічної потужності. Крім бензобака об’ємом 50 літрів, вона має балони ємністю 49 літрів для пропану. Паспортна дальність ходу такого кросовера – 1450 км. Всі вищезгадані версії мають передній привід і напівзалежну задню підвіску.

Єдина повнопривідна модифікація з багатоважельною підвіскою – Bigster TCe 130 4×4. У неї турбомотор 1.2 без стартера-генератора видає 130 к.с., коробка передач тільки механічна. Але приблизно через рік має з’явитися повнопривідний гібрид, у якого за обертання задніх коліс відповідатиме окремий електромотор.
Відповідно до концепції марки Daciа новинка має стати найдоступнішим середньорозмірним кросовером на європейському ринку.

Ціни поки не розкриті, але Bigster точно буде дорожчим за Дастера, який у Франції коштує від 19700 євро. Скоріш за все, за початковий Bigster попросять близько 25 тисяч євро.

AvtoKasta