Тест-драйв Ravon R4 (Chevrolet Cobalt) Дешево і надійно?

 

Я завжди з цікавістю сприймаю появу у нас нових доступних машин, які можуть завоювати звання «народних». Було цікаво побачити, як покаже себе Ravon R4, тим більше що відгуки по ньому добрі і список його оснащення виглядає досить непоганим…

 

Перша думка, яка з’являється в пересічного автомобіліста – “Що це? Китаєць чи кореєць?”

Відповідь на це питання не є простою:) «Це Узбек, але загалом він родом із Бразилії, народився в надрах бразильського підрозділу америкнського General Motors на платформі GM Gamma».

 

Бренд RAVON розшифровуєтся як: Reliable Active Vehicle for ON-road – надійний і активний автомобіль для “наших рівних” доріг.

 

Узбеки намагаються “штурмувати” наш ринок. Раніше випускалась Daewoo Gentra (потім машина змінила назву на Ravon Gentra), потім на наш ринок зайшов міський Ravon R2 і потім вийшов на ринок новий продукт під назвою R4. Також в лінійці є ще модель R3 Nexia (а по факту це Авео Т250 з певними доопрацюваннями).
Вся лінійка Ravon позиціонує себе як бюджетно-доступні автомобілі, хоч і морально застарілі. Це вибір прагматичних людей.

 

Ravon R4, зібраний на автомобільному заводі General Motors Uzbekistan, є майже точною копією інтернаціональної моделі американського концерну Chevrolet Cobalt.

Зліва – Chevrolet Cobalt, праворуч – Ravon R4. Близнюки, одним словом) Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

 

Зовнішні він майже не відрізняється, дизайнери лише трохи змінили верхню частину переднього бампера з інтегрованою гратами радіатора, замінили всі емблеми, ось власне і все. Дякуючи цим змінам, Ravon R4 став гарнішим, порівняно з Cobalt.

Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

Автомобіль має майже 4,5 метра в довжину, півтора в ширину і 1,7 метра у висоту, так що його можна по праву вважати повноцінним гравцем С-класу. Колісна база в 2620 мм використовується максимально вдало, тому місця у пасажирів і в багажному відсіку досить багато.

Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

Екстер’єр «Равона» в топовій комплектації Elegant відрізняється від більш доступних версій передніми протитуманними фарами, хромованою окантовкою навколо решітки радіатора, 15-дюймовими легкосплавними дисками та ін. Загалом же зовнішній вигляд авто специфічний, з гострими гранями і прямим підштамповками на дверях і обвісі і величезними передніми фарами.

Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

Особливо “специфічна” передня частина машини.. На фотографіях, з певних ракурсів – виглядає м’яко кажучи не гармонійно.. Кажучи прямо – на фотках – він “страшнуватий”.. Але окремі люди на фотографії в паспорті теж не завжди добре виходять. Все залежить від фотографа.. В живу автомобіль реально гарніший ніж на фотках:)

Цікаво, що найближчі конкуренти R4 також не відрізняються стриманим і гармонійним дизайном. Той же Рено “Логан” (особливо до рейстайлінгу), такий самий квадратний і специфічний по дизайну.. Мабуть, така специфіка гри в бюджетному сегменті.

 

 

Про салон..

Посадка в салоні досить «оригінальна».. Сидіння встановлено досить високо і нижче вони не опускається.. Складається враження, ніби їдеш на якомусь “кросовері” чи мінівені..

Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

 

Подушка сидіння довга і зручна, але спинка – майже без бокової підтримки і має виштовхувальний ефект. Сидіти не дуже зручно. Але тут точно краща посадка, ніж напрклад в Логані.

 

Оглядовість вперед – гарна, видно майже весь капот, габарити добре відчуваються. Але товсті стойки кузова – суттєво перекривають огляд і в поворотах – це дуже не зручно. Висока корма, яка візуально подовжує автомобіль, може зіграти з водієм злий жарт, тому що вона обмежує огляд назад. Так що власникові доведеться звикати певний час до габаритів машини. Рятують ситуацію бічні дзеркала. Вони великі за площею і мають правильну, майже прямокутну форму, що істотно допомагає при паркуванні задом. З дрібниць, які приємно бачити в машині з базовою вартістю 10-11 тисяч доларів – віялові форсунки омивача лобового скла, які розпилюють миючий засіб ефективніше, ніж звичайні сопла.

 

В салоні типовий запах нового авто. Але не має Їдкого синтетичного «аромату», як у деяких бюджетних однокласників (особливо китайських).  Водійське крісло з поздовжнім регулюванням, настройками по висоті подушки і куту нахилу спинки.

Двері відчиняються дуже широко, так що на водійське і на задні місця – можна сісти майже прямо, не згинаючись.

На другому ряду завдяки великому куту нахилу спинки багато місця над головою навіть у високорослих пасажирів. Місця точно вистачить двом дорослим, третій в принципі теж поміститься, але буде тіснувато в плечах. Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

Особливості:

Зачиняються двері в цілому достойно, не має звуку “консервної банки”.  

Рульова колонка регулюється по висоті – це дозволяє непогано влаштуватися за кермом. Правда, водіям з ростом 185 см і вище потрібно буде або тягнутися руками до керма, або ближче порухатися до педалей.

Світла тканина оббивки крісел і дверних карт візуально робить салон більш просторим.

Електросклопідйомники доступні майже у всіх комплектаціях (крім базової на механіці).

Управління світлом винесено на окремий блок. Це нагадує німецький автопром (той же Опель).

 

Щиток приладів виглядає ефектно, нагадуючи мотоциклетну комбінацію. Інформація з монохромного електронного спідометра і борткомп’ютера читається добре навіть на великій швидкості. Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

 

Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

Цікаво, що проста «двухдинова» мультимедійна система, дизайном родом ніби з початку «2000-их», вміє дуже багато. Мультимедійна система запросто відтворює аудіофайли з носіїв даних, підключених через USB або AUX. Через неї можна навіть говорити по телефону, підключеному до машини через Bluetooth. Як і в машинах класом вище, аудіосистема вміє запам’ятовувати останні виклики і читати телефонну книгу.

 

Ще цікавий факт: ім’я автомобіля при підключенні по Bluetooth позначено як Chevrolet.

 

З приємних опцій можна відзначити підігрів передніх сидінь, вбудовані дзеркала в сонцезахисних козирках та ін. Досить непогано продумана ергономіка.

 

 

 

Фото Facebok: Ravon Club Ukraine

Багажний відсік об’ємом 545 літри вражає своїми розмірами, малою погрузочною висотою, майже відсутнім порогом і правильністю форми. До того ж, при необхідності його можна збільшити, склавши спинку заднього сидіння – хоч всю відразу,або по частинах в пропорції 60:40. Під підлогою багажника – запасне колесо – на сталевому диску (повнорозмірне). Мінуси всього два: немає обшивки кришки багажника і конструкція петлей кришки багажника трошки з’їдають корисний об’єм (по бокам) при закриванні.

 

ДРАЙВ

А що під капотом? Машину приводить в рух тяговитий 1,5-літровий бензиновий двигун, без турбіни, але з потужністю в 106 л. с. і з максимальним обертовим моментом в 134 Нм. Трансмісій на вибір дві – 5-ступінчаста механічна і 6-ступінчаста автоматична. На тест мені дістався автомобіль на автоматі. З нею «Равон» витрачає в змішаному циклі близько 7,5-8-9 літрів на 100 км пробігу. Приємно, що двигун з легкістю переварює паливо з октановим числом вище 91. Значить, і А-92 можна лити. Але краще таки А-95.

 

Відповідно до паспортних характеристик, «Равон» з АКПП розганяється до «сотні» за 12,6 секунд. В реальності, машина набирає першу сотню швидше. По відгукам власників, реальна цифра розгону близько 12.1 секунд. Показник не рекордний, але в цьому класі машин – це не має важливого значення. Двигун робить тихо, але після 3000-3500 об/хв. звуки мотора вже пробиваються в салон. Якщо розкручувати до 4500-5000 об / хв. – стає реально шумно. Для важких ділянок дороги і інтенсивного розгону існує і ручний режим. Але користуватися ним не дуже зручно, клавіші перемикання ступенів розташовані на важелі КПП, так що одну руку постійно потрібно тримати не на кермі.

 

Підвіска по своїй схемі проста – спереду стійки «Макферсон, ззаду напівзалежна балка кручення. Але як вона їде! Ефект, який вона на мене справила, просто вражаючий! Ходова в міру збита, розхлябаною її не назвеш. Але в той же час на наших “дорогах” (а точніше сказати напрямах), вона забезпечує неймовірний для свого класу комфорт. І по бруківці і по ямках, машина їде комфортно і впевнено. За час тесту мені жодного разу не вдалося «пробити» підвіску. Гальма дуже м’які і ніжні, що не відрізняються особливою чуйністю, але їх цілком вистачає для спокійної їзди.

 

Кермо спочатку здається важкуватим при маневрах, але до цього швидко звикаєш.

По керованості – теж зауважень не має. На віражах машина до останнього чіпляється за дорогу, майже без заносу. Не в останню чергу, завдяки покришкам, які ставить дилер. Якщо спеціально кидати педаль газу в повороті – занос відбувається настільки повільно і прогнозовано, що на цій машині реально можна навчати водінню “новачків”. Це той випадок, коли інженери дійсно прагнули знайти баланс в налаштуванні підвіски між енергоємністю і керованістю і зробили це добре. Дуже слухняна в керуванні. Хоч і  без азарту.

 

Що в підсумку?

Комфортабельна підвіска, невибагливий до марки палива цілком економічний мотор, пристойний список опцій. І це все в автомобілі вартістю 10-12 тис. доларів. Але седан Ravon R4 доводить, що це реальність. Ще б зовнішність підправити і сидіння зручніші б..  Чи втримається Равон на ринку, не оновлюючи свої моделі? Час покаже.. Точно можна сказати, що новинка має всі підстави стати популярною на нашому ринку.

 

ПЛЮСИ:

  • розміри салону
  • тяговитий мотор+ АКПП
  • великий багажник
  • непробивна підвіска і нормальна адекватна керованість
  • норм комплектація (є все основне навіть в базі)
  • великий кліренс 15 см (під переднім бампером 22 см, під порогами – 20 см)
  • з заводу стоїть захист двигуна
  • преважна більшість відгуків про цю машину – позитивні. Крім суперечного дизайну, слабкі місця важко знайти (враховуючи ціну)

 

 

МІНУСИ:

  • бюджетні матеріали в салоні, не зручна посадка на передніх сидіннях, специфічний дизайн “морди” авто
  • маловідомий (новий) бренд на авторинку. З шильдиком «Шевроле» ситуація значно покращилась би)
  • немає неоригінальних запчастин, ціни на оригінальні – досить високі..
  • складнощі при установці ГБО:  Гідрокомпенсаторів немає, кожні 80 000 -100 000 км пробігу необхідно регулювати клапана, якщо на машину поставити на газ, то регулювання буде складним і не дешевим..
  • Низька ліквідність на вторинному ринку.
AvtoKasta