“Камінне село” (“Кам’яне Село”) – легенди, загадки і цікавинки. Маршрут на вихідні.

Що таке Камінне або кам’яне село?
Природний заказник Камінне село (або кам’яне село) знаходиться в Житомирській області, приблизно в 30 км від «варшавської траси».
Фактично – це розкидані по лісу велетенські камені, розмір яких сягає невеличкого будинку. Виглядає дуже незвично, адже тут поряд немає ані гір, ані стрімких річок, ані інших виходів порід.

Існує кілька версій походження цих валунів. Ці камені могли бути принесені 20 тис. років тому льодовиком, проте це малоймовірно, адже інших слідів льодовика в околицях не знайдено. Інша гіпотеза: кам’яне село – це залишки підніжжя древніх гір, оголені льодовиком, що також не дуже ймовірно. Більшість геологів схиляється до версії, що Камінне село – це залишки височини, що залишилась в наслідок руйнації нижніх частин вітром, водою, льодовиками та іншими процесами.
В такій місцевості не могло обійтися без легенд та міфічних пояснень походження кам’яного села. За однією з таких легенд, сам Бог навідався в село під виглядом жебрака, проте ніхто з місцевих не дав йому й крихти хліба. Тоді бог розгнівався й перетворив село на каміння. Тут навіть є «доказ» божої присутності – начебто слід стопи бога на Божому камені.

ПРО ДОРОГИ
Якщо їхати з Києва, то “варшавська траса в ідеальному стані”.. Як тільки повернете на Олевськ, у вас може бути шок)) З неприємного – за Олевськом дорога закінчується. В прямому сенсі слова. Далі – гравійка, піщанка та деколи бруківка, певно, ще царських часів. І так, приблизно, останні 26-27 км. Після дощу вся піщанка в ямах і коліях, схоже багато хто буксував.. Вода висохла, а ями і колії нікуди ж не ділись.. Швидше 20-30 км/год їхати не реально, якщо у вас не джип) Про пилюку навіть не згадую)
Моб зв’язок майже не ловить, тому карту краще завантажити чи на трасі чи в Олевську..
Я припускаю, що може існує ще якась більш краща дорога, якої нема на Гугл карті.. Бо ми зустріли в лісі і майже чисті машини (цікаво кудою вони їхали?) Через Білорусь?)) Не люблю поговорку “Больше газа – меньше ям)) Після поворота на Олевськ – у нас пішло більше 3 годин на відрізок 30 км..
За 1 день важко встигнути побачити все.. Територія тягнеться на гектари..

Точно варто їхати з палатками, компанією і з розрухунком, що 1 дня точно на це все мало..
#fiattipo #fiattrip #nacoolesah #avtokasta

AvtoKasta