Volkswagen Group прийде у Формулу-1

Компанії Porsche та Red Bull близькі до погодження всіх пунктів контракту щодо постачання двигунів болідів Формули-1 сезону 2026 року. За даними Motorsport-Total, переговори перебувають у завершальній стадії і залишилося отримати лише схвалення наглядової ради Volkswagen Group.

фото: motorsport

При цьому силові установки фактично розроблятимуть підрозділ Red Bull Powertrains у Мілтон-Кінс на південному сході Великобританії. Але німецькі фахівці зроблять посильний внесок у створення агрегатів і, можливо, привласнять їм своє ім’я.

Чутки про інтерес Volkswagen до “Формули-1” з’явилися ще кілька років тому, причому їх підтверджували і організатори чемпіонату. Концерн розглядав кілька варіантів, у тому числі контракти на постачання силових установок під маркуваннями Porsche або Audi однієї чи кількох команд. За даними ЗМІ, переговори велися з McLaren та Williams Racing, але сторони ні до чого не дійшли.

фото: motorsport

Натомість німцям, зважаючи на все, вдалося домовитися з Red Bull. Очікується, що угода на постачання двигунів Porsche буде укладена у березні цього року, а ставити їх на боліди розпочнуть 2026-го. Відомо, що в обговоренні технічного регламенту двигунів 2026 року брали участь зокрема представники Porsche. Ці двигуни збережуть гібридну складову, турбонаддув, схему V6 та об’єм 1,6 літра, але працюватимуть на синтетичному паливі та стануть трохи простіше.

фото: motorsport

Поки Oracle Red Bull Racing (так тепер звучить офіційна назва команди) буде використовувати власні агрегати, засновані на напрацюваннях колишнього партнера – Honda. Новий болід RB18 сезону 2022 теж отримає такий мотор. А разом із ним — іншу аеродинаміку, щитки на передніх колесах та шини з новим складом.

 

Джерело: autoconsulting

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі