Електромобілі втрачають за 5 років майже 50% своєї вартості

Згідно з дослідженням iSeeCars, електромобілі є найменш вигідними транспортними засобами з точки зору збереження вартості, тоді як гібриди та пікапи найкраще зберігають вартість протягом 5-річного періоду.

Зазначається, що електромобілі найгірше зберігає свою вартість, та втрачають 49,1% за 5 років. Пікапи та гібриди, у свою чергу, втрачають лише 35% та 37% відповідно.

Позитивним моментом для електромобілів є те, що в 2019 році електромобілі втратили в середньому 67,1% своєї вартості через 5 років. Тепер цей показник покращився на 18% і становить 49,1%.

Існує досить велика різниця між електромобілями (49,1%) і гібридами (37%). Аналітики це пояснюють тим, що не дивлячись на стимули, які фактично знижують ціну електромобіля ще до його придбання, вживані електромобілі завжди зазнавали більшого зношення, ніж еквівалентні бензинові автомобілі. Така залежність спостерігатиметься доти, доки споживачі не здобудуть впевненість у своїх довгострокових витратах на володіння електромобілів.

“Якщо ми подивимося на окремі електромобілі, то там також є досить великий розкид у відсотках амортизації за 5 років. Найкраще тримає свою ціну Tesla Model 3, а найбільше втрачає Model S”, – йдеться у дослідженні.

На думку аналітиків, покупці нових електромобілів повинні бути готовими до того, що протягом наступних 5 років їх транспортні засоби значно втратить свою вартість.

 

Джерело: insideevs  iseecars

AvtoKasta