Електричний пікап LUAZ: нова “народна Волинянка” чи китайська копія?

У Києві на Com Auto Trans 2023 відбулася презентація нового електромобіля LUAZ.

Avtokasta поспілкувалася з засновником Luaz Motors Вадимом Ігнатовим і спробувала знайти відповіді на такі питання:, яке відношення має оновлений LUAZ до «народної Волинянки» і колишнього заводу в Луцьку, чим електропікап LUAZ нагадує дешевий китайський електромобіль, що в ньому українського і якою будуть ціни?

Кузов з Китаю, чорний метал, якість фарбування могла б бути кращою (наприклад труби каркасу кузова всередині взагалі не пофарбовані. Враховуючі наш клімат – корозія з’явиться дужешвидко. фото: avtokasta

 

Яке відношення має LUAZ до Луцького автомобільного заводу і чи правомірно використовується назва?

Зі слів Ігнатова бренд LUAZ  не має відношення до ЛуАЗу. ЛуАЗ втратив права на бренд у 2010 році. Вони не продовжували реєстрацію торговельної марки. Я звертався до них, вони не відповідали, не йшли на контакт, тож я зареєстрував новий бренд, який не має нічого спільного з Луцьким автозаводом. Тому їхні претензії безпідставні”, – розповідав підприємець в інтерв’ю Українській правді.

«Юристам доручено розібратися в правомірності використання цієї назви, завод не виробляє транспортних засобів під брендом “ЛуАЗ” і не постачає їх на український ринок» – заявив Дмитро Писаний (директор компанії “Богдан моторс”).

Чим відрізняються LUAZ і китайський Kaiyun Pickman?

Кузова плануються китайського виробництва Hebei Kaiyun Motors, так як ми не змогли знайти вітчизняного виробника, яке б могло штампувати та зварювати невеликі кузови по оптимальній ціні.
Основна відмінність LUAZ від китайської моделі – в іншому передньому бампері і фарах.

фото: avtokasta

В той же час гендиректор Auto Consulting Олег Омельницький  вважає, що стартап LUAZ Motors не має жодного відношення до Луцького автозаводу.

«Це не наступник «Волинянки», LUAZ не має жодного стосунку до ЛуАзів, крім співзвучної назви, це можна назвати маніпуляцією. Стартап використовує слоган «Народжений в Україні». Цілком можливо, що в цьому є якийсь сенс, але заводу-виробника на даний момент немає, а «шильдик» на кузові, каже, що перед нами – китайський продукт 2020 року виробництва. Тобто це як мінімум прототип, а як максимум – відтюнінгований екземпляр Kaiyun Pickman, і до народження чогось українського ще пройде чимало часу. Але нам вже пропонують оформити предзамовлення на майбутні авто».

Що в машині буде українського?

Українського виробництва будуть бампери, фари і денні ходові вогні (компанії з Тернополя), гальмівні диски і колодки, система підігріву акумулятора, абсолютно нова проводка, BMS-контролери (це система захисту і контролю заряду літій-іонних акумуляторів, а також моніторингу їх стану).

Бортовий зарядний пристрій теж український, стандарту Type 2. Бортовий зарядний пристрій видає 3,3 кВт, його вироблятиме відома компанія з Тернополя Eleek.

Українською буде і акумуляторна батарея (EmGo Technology), яка ніби як виробляється в Одесі.

Кузов, двигун, редуктор, задній міст будуть китайськими. Потужність електродвигуна 5 кВт (6,8 к. с.). Як з такою потужністю машина зможе везти до 1 тони вантажу – питання цікаве.

Електропікап належить до категорії L7e (клас квадроциклів), тому максимальна швидкість лише 50 км/год.

Конструктивно – салон родом з далеких 70-80-х років, ергономіка відсутня впринципі. Високі, а тимпаче люди з зайвою вагою тут фізично не помістяться. Крісла майже не ругулюються, кермо взагалі не регулюється.. Суровий мінімалізм розбавляють 2 кольорові екрани, є навіть камера заднього огляду.  фото: avtokasta


Характеристики LUAZ Фермер і Сіті:

  • Довжина — 3475-3655 мм;
  • ширина — 1375-1340 мм;
  • висота — 1550 мм;
  • колісна база — 2315-2495 мм;
  • маса — 510-580 кг.

Яку чекати ціну?

Планується 2 варіанти кузова: Фермер (2-х дверний пікап) та Сіті (4-х дверний пікап).

Спочатку (в грудні 2022) та й в рекламі, було озвучено, що машина коштуватиме від 5000$.
Але за цю ціну машину вам не продадуть. Заявлена ціна – 190 000 грн за 2-х дверний пікап, але це ціна без аккумулятора та без ПДВ!

За 1 комплект АКБ треба доплатити 45000 грн – це на пробіг 90-100 км (за данними з буклету LUAZ). Можна замовити не 1, а 3 таких блоки і відповідно збільшити заявлений пробіг.
Реальна ціна авто вийде 7300-9700$ за 2-х дверний пікап.

4-х дверна версія коштує від 280 тис. грн, додаєм ПДВ і АКБ і отримаєм “космічний цінник” від $10 до $12,5 тис.

Чи зможе LUAZ стати дійсно народним з такими цінами – питання відкрите. Час покаже.

AvtoKasta