Французьский стартап EP Tender: розробка причепа-павербанка для електромобілів

Французький стартап EP Tender придумав, як позбавити покупців і власників електрокарів від страху запасу ходу перед тривалими подорожами і запропонував рішення – акумуляторні причепи.

Renault Zoe з додатковим акумулятором від EP Tender

Розробники причепа-батарейки позиціонують його як рішення для тих користувачів, які лише зрідка потребують великого запасу ходу. Наприклад, їм вистачає стандартної батареї Renault Zoe в міському режимі використання в будні дні, але на вихідних вони хочуть без побоювання виїхати за місто для відпочинку на природі. В цьому випадку причіп буде спокійно стояти в гаражі в робочі дні не заважаючи міського руху, а у вихідні – відправиться в поїздку.

Таким чином користувачі зможуть купувати більш доступні початкові версії електромобілів з мінімальною місткістю батареї для типового використання. І опціонально купувати (або брати напрокат) такі причепи для епізодичного збільшення запасу ходу. Вартість одного такого причепа становить близько $ 11,000.

Renault Zoe з додатковим акумулятором від EP Tender

Стартап EP Tender збирається побудувати пункти прокату таких причепів на основних туристичних маршрутах. В результаті туристи зможуть заїхати в такий пункт, взяти заряджений причіп (залишивши розряджений) і тут же відправитися в дорогу, не чекаючи заряду основної батареї.

Компанія збирається брати за оренду такого причепа всього $ 37, за її підрахунками цього вистачить для окупності системи прокату (якщо 60 тисяч користувачів візьмуть напрокат 4150 причепів, то компанія вийде на окупність до 2024 року).

Додаткові акумулятори на ходу – хороша ідея, як концепція. Але це не практично на багатьох рівнях.

Нюанси концепції

Renault був єдиним автовиробником, який поки спробував протестувати це все. Французький EP Tender каже, що зараз з Renault і PSA обговорюється питання про обладнання автомобілів для буксирування акумуляторів і їх підключення до автомобіля.

Перш за все, автомобільним компаніям необхідно було б виробляти автомобільні пристрої, щоб забезпечити безпечні засоби для зарядки від стрибаючого причепа під час руху електромобіля, крім того автовиробники не можуть узгодити загальні стандарти акумуляторів в електромобілях. Тому, схоже, про серійне виробництво поки говорити ще зарано..

Джерело: ElectrekEP Tender

AvtoKasta