Які країни першими перейдуть на електромобілі?

Бум на електромобілі не вчухає і в деяких країнах продажі зростають вибуховими темпами. Нове дослідження показало, що Німеччина стане першою країною, де електромобілі обженуть автомобілі з ДВЗ.

Дослідження, проведене Hippo Leasing, проаналізувало темпи зростання продажів електромобілів у 12 країнах, де продається найбільше автомобілів, і використавши ці дані спрогнозувало в якому році продажі електромобілів у кожній країні обженуть автомобілі з усіма іншими типами силових установок.

фото: hippoleasing

Німеччина стане першою країною, де електромобілі стануть найпоширенішим типом автомобілів за 10 років до введення заборони на автомобілі з ДВЗ.

Це пояснюється тим, що в Німеччині спостерігалося різке зростання впровадження електромобілів: продаж електромобілів підскочив на 109% у період з 2020 по 2021 рік.

Якщо такі темпи зростання збережуться, незабаром ми побачимо, що продаж електромобілів досягне половини передбачуваного загального обсягу продажів автомобілів уже до 2025 року. Більше того, електромобілі стануть домінуючим типом автомобілів за десять років до введення заборони на продаж нових бензинових та дизельних автомобілів, Німеччина також може стати першою країною у світі, яка повністю перейде на електрику.

Продажі електромобілів у Великій Британії підскочили на 90% з 2020 року, і якщо це зростання продовжиться, британці побачать, що електромобілі наздоженуть загальний обсяг продажів легкових автомобілів вже до 2026 року. Якщо електромобілі стануть домінуючим типом автомобілів, це означатиме, що на дорогах Великобританії їх буде близько 1,85 мільйона.

Нещодавню мету Байдена – до 2030 року збільшити реалізацію екологічно чистого транспорту на 60% – деякі назвали «нездійсненною мрією», проте дослідження показує, що продаж електромобілів може повністю витіснити легкові автомобілі. Такі штати, як Вашингтон, Орегон і Каліфорнія, зобов’язалися ввести заборону на автомобілі з ДВС до 2035 року, проте аналітики стверджують, що якщо темпи продажу електромобілів збережуться (понад 1,3 млн. у 2021 році), то в США електромобілі можуть стати найпопулярнішим типом автомобілів на п’ять років раніше від запланованого терміну.

Повільне зростання в таких країнах, як Австралія, Бразилія та Іспанія, означає, що електромобілі не займуть перше місце в загальній кількості легкових автомобілів найближчим часом  на це потрібно 22 роки.

Джерело: hippoleasing

AvtoKasta