Найпопулярніші електромобілі у світі і Україні: рейтинг Топ-20 січня 2023

Tesla Model Y знову №1 на ринку електромобілів.

У січні реєстрація зросла на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року до понад 662 000 одиниць. Ринок Китаю був головним драйвером зростання.

Що стосується часток, 2023 рік почався з того, що автомобілі з плагінами отримали 11% від світового автомобільного ринку (7,6% – чисті електромобілі BEV). Хоча це нижче минулорічної кінцевої позначки в 14% (10% BEV), ми повинні пам’ятати, що цей січень є своєрідним “похміллям” на низці ринків. Особливо в Китаї, де субсидії на електромобілі закінчилися наприкінці грудня, а також у Німеччині, ще одному великому ринку, де субсидії на BEV були зменшені, а субсидії на гібриди PHEV були скасовані взагалі.

Глобальний ринок продовжує зростати завдяки таким ринкам, як США (+118% порівняно з минулим роком), Бельгія (+75%), Японія (+104%!), Індія (+256%!!) та Австралія (+352% !!!) які зараз на підйомі.

Зважаючи на те, що пікапи вважаються «легковими автомобілями» в деяких країнах, а електричні пікапи досягають значних обсягів, їх також включено до глобального підрахунку.

Є ознаки того, що виробничі обмеження будуть послаблюватися протягом року, тому ми можемо завершити цей рік зростанням приблизно на 20% (15% BEV).

Минулого місяця кількість вироблених електромобілів (BEV) зросла лише на 5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що є найнижчим темпом зростання з червня 2020 року (через COVID-19), тоді як PHEV зросла на 21%, в основному завдяки зростанню дружнього до PHEV китайського ринку.

Те, що відбувається на китайському ринку, завжди має свій відбиток в усьому світі — на цей ринок припало 52% усіх світових продажів електромобілів у січні.

Слід зазначити, що більшість плагін-гібридів у Китаї відрізняються від тих, що є в решті світу. Насправді більшість – це транспортні засоби збільшеного запасу ходу з великими акумуляторами ємністю від 30 до 40 кВт/год. Вони навіть зазвичай включають функцію швидкої зарядки.

фото: topgear

Електромобіль Tesla Model Y почав гонку прямо з першого місця, показавши найкращий результат за перший місяць кварталу. Можна очікувати рекордних показників до кінця кварталу в березні.

фото: history-computer

Друге місце займає електромобіль BYD Song, який починає рік там же, де закінчив попередній. Але внутрішня конкуренція загострюється, як і з появою Frigate 07 PHEV, так і майбутньою презентацією Sea Lion BEV, можна задатися питанням, чи не спіткає Song та ж доля, що й його седан Qin Plus через появу Destroyer 05 PHEV і Seal BEV, який впав на 5 позицій у порівнянні з тим же місяцем минулого року.

На останньому місці подіуму – Tesla Model 3, яка також продемонструвала чудові показники протягом місяця, почавши рік на дві позиції вище своєї п’ятої позиції в січні 2022 року. Буде цікаво побачити, який відкат матиме майбутнє оновлення для попиту на Tesla Model 3. Не забуваймо, що у 2022 році седан мав тенденцію до зниження цікавості з боку покупців.

Виробники: BYD починає рік попереду

У січні BYD посів титул виробника місяця завдяки 143 000 реєстраціям, завершивши період комфортною перевагою в понад 40 000 одиниць над Tesla, яка посіла друге місце.

Але найбільш вражаючим аспектом зростання цих двох брендів у січні було те, що обидва збільшили свої показники порівняно з січнем 2022 року приблизно на 50 000 одиниць кожен! На відміну від них, Nissan (який посідав третю сходинку у 2022) збільшив свої продажі лише на 5500 одиниць.

Український ринок електромобілів

Найбільш популярним електромобілем за підсумками 2022 року став Volkswagen ID.4 – продано 1 230 штук. І це досить несподівано, бо ще рік тому перше місце впевнено тримав Nissan Leaf.

Впевнене 2-ге місце з фантастичною динамікою продажів показав DongFeng X-NV (Honda HR-V) – реалізовано 609 електромобілів. HONDA X-NV – плід співпраці японської Honda Motor Company та китайської Dongfeng Motor Group, яку тепер можна купити і в Україні (але тільки у «сірих» дилерів). Виробництвом автомобіля займається спільне підприємство Dongfeng Honda Automobile Co. в Китаї.

Електромобілі з Китаю приходять на український і європейський ринок та поступово займають все більш помітні позиції. Цьому прияють як співвідношення характеристик та вартості, так і широкий модельний ряд від різних брендів (до речі, Volkswagen ID.4. теж виробляється в Китаї).

У січні 2023 електрокари вже зайняли 18% українського ринку нових авто. Вперше саме електромобіль став №1 по продажам на ринку серед усіх моделей авто, представлених в Україні. Їм став Volkswagen ID.4 з китайського ринку. Друге місце серед електрокарів – Honda M-NV (DongFeng M-NV/X-NV), третє – Tesla Model Y.

Джерело: cleantechnica

AvtoKasta