Поліція врятувала чоловіка, “викраденого” своїм же електромобілем

Автомобіліст із Глазго не зміг змусити свій електрокар загальмувати. Будучи замкненим у автомобілі, що рухався, він звернувся за допомогою в поліцію. Та вжила радикальних заходів.

Житель Шотландії стверджує, що його викрав власний електромобіль. 53-річний Браян Моррісон розповів, що його новенький EV класу “люкс” перестав реагувати на команди і почав їхати “сам собою”. Замкненому всередині автовласнику довелося набирати 999.

фото: euronews

У неділю Морісон повертався з роботи додому за кермом, коли, за його словами, в електрокарі перестали працювати гальма. MG ZS EV при цьому мчав дорогами міста зі швидкістю близько 50 кілометрів на годину.
Морісон викликав поліцію, яка була змушена вжити радикальних заходів, виставивши своє фургон перешкодою на дорозі. Протаранивши її, електрокар зупинився.

Однак навіть після цього, за словами водія, машина спробувала продовжити рух: щойно поліцейські спробували від’їхати. Пізніше механіки, котрі ремонтували автомобіль на дорозі, сказали, що “ніколи не бачили” нічого подібного.

“Я виявився замкнений усередині електромобіля”
Моррісон сказав, що йому “велико пощастило”, адже інцидент стався пізно ввечері, трохи пізніше за 22 години.

“Я зрозумів, що щось не так, коли під’їжджав до кільцевої розв’язки і вирішив загальмувати, але не зміг”, – сказав він.

“Потім я почув гучний скрегіт, схожий на звук гальмівних колодок, але оскільки це був новий автомобіль, я думав, що з ними не може бути таких проблем”.

“Мені вдалося об’їхати кільцеву розв’язку зі швидкістю близько 30 миль на годину, попереду була довга дорога, і я вирішив, що машина зупиниться, якщо не натискати на газ, але цього не сталося”.

“Я обмежений у пересуванні, тому не міг навіть вистрибнути – я був замкнений усередині автомобіля, що рухається”, – додав він.

“Може здатися, що це не дуже швидко, але коли ти не контролюєш швидкість і застряг усередині, це просто жахливо”.

“Машина їхала сама собою”
Зрозумівши, що далі на шляху світлофори та кілька перехресть із круговим рухом, і побоюючись наїзду на пішоходів, чоловік зрештою зателефонував до служби порятунку.

“Машина просто їхала сама собою, і я нічого не міг зробити”, – сказав Моррісон.

“Коли я набрав 999 [служба порятунку Великобританії], вони надіслали на допомогу поліцію та поєднали з кількома інженерами, які намагалися вирішити проблему. Оператори зіткнулися з таким уперше і поняття не мали, що робити”.

В операції брали участь три поліцейські машини, згадує співрозмовник. Вони супроводжували електрокар, їхавши попереду та позаду нього.
“Я був на 100% зосереджений на управлінні, тому коли поруч зі мною проїжджав поліцейський фургон і звідти запитали, чи не Брайан я і все зі мною в порядку, я закричав “ні, не в порядку, я не можу зупинитися!”

Спочатку поліцейські попросили Моррісона закинути ключ запалення у вікно фургона. Вони сподівалися так вимкнути двигун, але це не допомогло.

Потім вони попросили водія примусово заглушити двигун, тричі натиснувши кнопку живлення, що теж не увінчалося успіхом. Як і утримання кнопки живлення понад дві секунди.

Тоді поліцейські вирішили перегородити шлях електромобілю Брайана, щоб той врізався в задню частину їхнього фургона.

“Після того як я спробував заглушити двигун, вся панель приладів загорілася помилками, а через секунду все зникло, і на ній з’явився великий червоний символ автомобіля з написом “безпечний рух, негайно припиніть рух” або щось таке”, – розповів Моррісон.

“Зрештою я під’їхав до кільцевої розв’язки, де швидкість автомобіля знизилася приблизно до 15 миль/год [24 км/год], а на виїзді на мене чекав поліцейський фургон. Я в’їхав у його задню частину. Офіцер поліції застрибнув у мою машину і зробив щось, що, здавалося, змусило машину зупинитись”.

“Але як я вийшов, і вони спробували зрушити фургон з місця, електрокар знову почав рух. Поліцейським довелося просидіти там з фургоном цілу вічність, поки не приїхала служба інженерів RAC”.

“Я досі не знаю, що сталося, але коли за три години до мене приїхав співробітник RAC, він підключив машину до мережі, щоб провести діагностику, і виявив кілька сторінок несправностей”, – додав автовласник.

Страхова компанія Моррісона заявила, що зараз проводить розслідування інциденту. Через нього Браян тепер сумнівається, чи варто йому знову сідати за кермо електромобіля.

Як повідомили місцеві правоохоронні служби, жодна людина не постраждала, інших ДТП вдалося уникнути.

Коментарів від  MG Cars Europe поки не було.

 

Джерело: euronews

 

 

AvtoKasta