Sony та Honda представили спільний бренд Afeela

Три роки тому саме на виставці CES компанія Sony вперше заявила про свої автомобільні амбіції, показавши перший прототип електричного седана під власною маркою. Минулої зими було показано прототип кросовера, а на цьогорічне шоу CES японці привезли вже третій експериментальний електромобіль — тепер під окремою маркою Afeela. Звідки вона взялася?

фото: redmondpie

Afeela – це новий бренд, створений спільним підприємством Sony Honda Mobility, який, у свою чергу, було створено минулої весни. У компанії Sony вирішили не розпочинати виробництво автомобілів самостійно, а знайшли для цього досвідченого партнера – корпорацію Honda. Партнери мають рівні частки в новому СП: заявлено, що Honda займеться розробкою, виробництвом та післяпродажним обслуговуванням машин, а до зони відповідальності Sony увійшли бортова електроніка та розробка сервісів мобільності.

Довжина п’ятидверки – 4895 мм, ширина – 1900 мм, висота – 1460 мм. фото: redmondpie

Якщо перші два прототипи електромобілів Sony були спроектовані та збудовані у співпраці з австрійською компанією Magna Steyr, то тепер ці напрацювання забуті. Ліфтбек під маркою Afeela (поки що без власного імені) — це продукт хондовського інжинірингу. Навіть дизайн тепер зовсім інший, а шасі — з двохважільною передньою підвіскою та задньою багатоважельною.

Afeela має колісну базу 3000 мм та колеса діаметром 21 дюйм. На жаль, з технічних деталей поки небагато і поки відомо лише про наявність повного приводу, тобто машина матиме два електромотори.

фото: redmondpie

На передній панелі чотири екрани, які займають всю ширину салону. Два з них замінюють бічні дзеркала заднього виду, та й замість салонного дзеркала також закріплений дисплей. Ще два «телевізори» мають задні пасажири. Медіасистема має зв’язок 5G та функцію оновлення «по повітрю». СП Sony Honda Mobility вже розпочало співпрацю з компанією Epic Games для розробки графічних програм та онлайн-сервісів.

фото: redmondpie

А ще анонсовано автопілот третього рівня: для нього на борту є арсенал з 45 датчиків і камер (включаючи лідар на даху), а також процесори фірми Qualcomm продуктивністю 800 топс (трильйонів операцій на секунду), хоча це вже не рекордний показник.

фото: redmondpie

Втім, попереду ще тривалий процес доведення та випробувань самого електромобіля. Прийом замовлень на першу модель Afeela буде відкрито лише у першій половині 2025 року, а початок постачання товарних машин у Північній Америці намічено на весну 2026-го.

 

Джерело: redmondpie

AvtoKasta