Страхування на електрокари у Великій Британії коштує вдвічі дорожче, ніж на машини з ДВЗ

У Великій Британії різко подорожчала страховка електрокарів.

зеленая машина из травы с буквой е на ней
фото: unsplash

Страхові премії з цього виду техніки зростають значно швидше, ніж за традиційними моделями з ДВЗ. Страховики підвищують вартість у зв’язку з дорожнечею та складністю ремонту «електричок».

За даними агентства Bloomberg, в середньому страхування електромобіля обійдеться у Великій Британії вдвічі дорожче, ніж страховка бензинової або дизельної машини. Це сповільнює процес переходу на екологічний транспорт.

Серебряная машина припаркована возле коричневого здания днем
фото: unsplash

Британський страховий брокер Howden Group Holdings Ltd підрахував, що наприкінці 2023 року середня страхова премія для електромобілів піднялася до 1344 фунтів стерлінгів (1700 доларів США). Це приблизно вдвічі перевищує вартість страховки звичайного автомобіля. Різниця у вартості обумовлена дорожнечею запчастин для електрокарів, дефіцитом профільних фахівців та більш тривалими термінами ремонту «електричок».

themanufacturer

Виконавчий директор Howden у Великій Британії та Ірландії Карл Шукер зазначив, що через зростання тривалості ремонту та високих цін на комплектуючі зростає кількість списаних машин, які недоцільно відновлювати. Залишкова вартість електрокарів як ніколи низька.

фото: motorbiscuit

Страховики заперечують можливість спекуляцій. За даними Howden, в середньому ремонт електрокара обходиться дорожче за традиційну машину з ДВС з аналогічними пошкодженнями на 35%. На тлі зростання страхових премій збільшення частки електрокарів у Великій Британії вперше зупинилося.

Джерело: bloomberg

 

AvtoKasta