USEC – перший український електромобіль для людей з інвалідністю

Інженери одеської компанії EcoFactor розробили прототип першого українського електромобіля для людей з інвалідністю — USEC (Ukrainian Social Electric Car). Про це повідомили на сайті компанії.

Транспортний засіб розроблено фахівцями одеської компанії Ecofactor. За основу спецавтомобіля взято електрокар Smart, проте його кузов і внутрішнє оснащення переробили практично повністю.

фото: apnews

Без сторонньої допомоги людина на візку може спокійно заїхати в машину і пересуватися містом.

 

Посадка здійснюється через задні двері, що відкриваються вгору, а внизу відкидається спеціальна платформа, що дозволяє людині заїхати в авто на інвалідному кріслі.

фото: apnews

Також в транспортному засобі реалізована система ручного управління, тобто водій може керувати ним самостійно.

 

Інші технічні моменти не розкриваються, так як електрокар має статус прототипу. Однак розробники мають намір вивести його в серію.

 

Автівку презентували в Києві. Після цього український електромобіль подарували громадській діячці, телеведучій та програмній менеджерці громадської організації “Група активної реабілітації” Уляні Пчолкіній.

фото: apnews

Засновник і CEO групи компаній EcoFactor Сергій Вельчев розповів, що компанія планує запустити серійне виробництво електромобілів USEC.

 

За попередніми підрахунками, ціна складатиме не більш як 10 тисяч доларів.

 

Натомість представлений в Києві прототип автівки вже офіційно допустили до пересування на дорозі, тому Уляна зможе відразу ним користуватися.

 

“Під час експлуатації першої автівки людиною з інвалідністю ми отримаємо максимально точний зворотний зв’язок, дізнаємося, які саме опції повинні обов’язково бути в серійному виробництві. Сьогодні маємо плани, аби першим кроком став сервіс каршерінга нашого електромобіля в усіх регіонах України,” — поділився Сергій.

 

 

Джерело: AP News.

AvtoKasta