В Англії побудували гібридний позашляховик з запасом ходу 7000 кілометрів

Британська компанія Fering Technologies, заснована екс-інженером McLaren і Ferrari Беном Скоттом-Геддесом, представила гібридний позашляховик Pioneer. Він відрізняється незвичайною конструкцією, низькою масою і неймовірним запасом ходу без дозаправки – цілих 7 тисяч кілометрів. За задумом розробників, такий автомобіль в першу чергу повинен зацікавити мандрівників, полярних дослідників і аварійно-рятувальні служби.

фото: Fering Technologies

Глава Fering Technologies Бен Скотт-Геддес встиг попрацювати з Гордоном Мюрреєм над дорожнім McLaren F1 і гоночними GTR, а також побудувати дивно швидкий Caparo T1. Але його новий проект нескінченно далекий від світу суперкарів. Скотт-Геддес хоче запустити в серію «високоадаптивний позашляховик з модульною конструкцією», який можна конфігурувати і оновлювати під певні завдання, в тому числі змінюючи основні вузли силового приводу.

Втім, головна мета – це все-таки створити безкомпромісний експедиційник, здатний на одній заправці проїжджати до семи тисяч кілометрів. Досягти цього частково допоможе незвичайна конструкція: в основі Pioneer лежить рама з алюмінієвим каркасом, посиленими композитними елементами, а частина зовнішніх панелей – зроблені з канваса, зносостійкої тканини, яка застосовується для пошиття трекінгових черевиків.

фото: Fering Technologies

У рух позашляховик приводить гібридна установка послідовного типу з двома електромоторами, які видають 600 Нм моменту. Їх живить батарея ємністю 20 кіловат-годин, зібрана з літій-тітанантих сот: вони хоч і мають меншу питому ємність, ніж літій-іонні, але зате більш пристосовані до експлуатації в екстремальних погодних умовах (до -50 °). На електротязі Pioneer проїжджає трохи більше 80 кілометрів – інше забезпечує крихітний ДВС.

На борту також є генератор – трициліндровий 800-кубовий турбодизель від Смарта, який перероблений для роботи на біопаливі і видає 95 к.с. Заявлена середня витрата біодизеля всього 4,7 л/100 км (паливо знаходиться в декількох баках, розташованих між лонжеронами рами).

У нормальних умовах ДВС крутить генератор, що виробляє електроенергію для живлення електромоторів і зарядки батареї. Остання виступає резервним джерелом потужності, наприклад, коли машина дереться на крутий підйом або долає складну кам’янисту ділянку.

фото: Fering Technologies

Також автори проекту заявляють, що Pioneer обладнаний портальними ступицями і механічними диференціалами, а його максимальний дорожній просвіт становить 800 міліметрів. Всюдихід здатний підніматися на пагорби з 60-градусним нахилом і півметрові перешкоди, а також долати броди глибиною до 1,4 метра. Вантажопідйомність дорівнює основній своїй масі – 1500 кілограмів. А з динамічних характеристик відома тільки максимальна швидкість – 125 кілометрів на годину.

Прототип Pioneer вже проходить випробування, і машину встигли оцінити перші приватні і комерційні клієнти. Серійну збірку позашляховиків Fering Technologies обіцяє розпочати в першій половині 2022 року. Ціна – від 150 тисяч фунтів стерлінгів.

Що цікаво, модульна конструкція машини дозволяє легко замінювати елементи силового приводу в залежності від географії: наприклад, в Південній Амеріці можна використовуват двигуни на біоетанолі, в Азії – водневі паливні елементи.

Джерела: Fering Technologies autoreview

AvtoKasta