В Італії з’явиться перша траса для зарядки електромобілів під час руху

Ізраїльський стартап Electreon Wireless запускає новий проект на півночі Італії.

 

Компанія модернізує трасу між Міланом та Брешиєю технологією Dynamic Wireless Power Transfer (DWPT) — системою, яка розташовується під асфальтом і заряджає електричний транспорт за допомогою магнітних котушок. В ініціативі «Арена Майбутнього» також братимуть участь автоконцерни Iveco і Stellantis — останній надасть для тестів свої електрокари.

 

Автомагістралі для зарядки електромобілів Electreon Wireless працюють через систему мідних котушок, вбудованих в асфальт. Енергія від цих котушок передається бездротовою мережею в акумуляторні блоки автомобіля під час руху за рахунок магнітної індукції — зупинятися для підзарядки електрокара не потрібно. Технологія DWPT вимагає, щоб блок управління був розташований на узбіччі дороги, а приймач був встановлений в шасі підключається транспорту, повідомляє SlashGear.

 

Система вже була випробувана в Ізраїлі, Німеччині та Швеції, а тепер буде тестуватися на кілометровій ділянці дороги в Італії. Якщо «зарядна магістраль» підтвердить свою ефективність, Electreon відкриє можливість підзарядки для всіх бажаючих. А Iveco і Stellantis розглянуть можливість інтеграції технології в свої електрокари.

 

В межах минулих випробувань Electreon в Тель-Авіві компанія зарядила Renault Zoe потужністю 8,5 кВт під час руху — ефективність зарядки досягла 91%. При цьому інженери відзначили, що 8,5 кВт — це не межа і DWPT здатна збільшити потужність до 15 кВт, якщо котушки будуть розташовані ближче до поверхні дороги. Мета стартапу — прискорити впровадження електромобілів за рахунок відмови від стандартної точково-зарядної інфраструктури на користь більш прогресивного та зручного рішення зарядки під час руху.

 

Electreon також розраховує, що за поширення нової технології зарядки вдасться помітно знизити вартість електромобілів — розгортання зарядних доріг спростить реалізацію машин з невеликими акумуляторними блоками, запасу енергії в яких буде вистачати на 60-100 км. Це зробить електромобілі значно дешевше, в той час як зараз приблизно третина їхньоъ вартості припадає на потужні акумулятори, що дозволяють проїжджати на одній зарядці від 400 до 800 км.

 

Раніше Electreon також перевірила працездатність своєї системи в суворих погодних умовах. У січні цього року компанія обладнала зарядкою одну з доріг Готланду — острову в Балтійському морі, що належить Швеції. Маршрут довжиною 1,65 км був перевірений за допомогою великогабаритних тягачів і підтвердив комерційну життєздатність технології.

 

Джерело: SlashGear.

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі