В Швейцарії хочуть заборонити електромобілі через перебої з електроенергією

Користуватися електричним транспортом швейцарцям дозволять тільки у виключних випадках.

Швейцарія може стати першою країною, в якій через перебої з постачанням електроенергії можуть заборонити використання електромобілів у зимову пору року. Справа в тому, що весь обсяг електроенергії у цій країні виробляють гідроелектростанції повідомляє Focus.de.

Взимку Швейцарії доводиться імпортувати велику кількість електроенергії. У 2021 році це було 5,7 млрд кіловат-годин. В основному вони надходили з Франції та Німеччини, але цього року ці країни самі можуть зіткнутися з нестачею енергії.

Підготовлений Швейцарською Конфедерацією проєкт указу «Про обмеження та заборони на використання електроенергії» передбачає і низку інших радикальних заходів. Залежно від рівня ескалації, а їх чотири, передбачені обмеження у різних галузях життєдіяльності швейцарців.

Зокрема, заборона на керування електромобілями діятиме лише з третього рівня, але є й винятки. Поїздки дозволені «для абсолютно необхідних поїздок». Наприклад, для занять професійною діяльністю, участі у судових засіданнях, покупок, відвідувань лікаря та релігійних заходів.

фото: insideevs

Ще один захід – зниження максимально дозволеної швидкості на автомагістралях зі 120 до 100 км/год – торкнеться всіх автомобілів, незалежно від типу силової установки.

Також проєктом указу передбачено обмеження для домогосподарств. Усі вони стосуються комфорту. Зокрема, запропоновано обмежити використання саун та лазень у власних будинках, встановити максимально допустиму робочу температуру пральної машини на 40°C, а мінімальну холодильнику на 6°C.

Голосування законопроєкту відбудеться протягом грудня, але у швейцарській асоціації імпортерів автомобілів Auto Schweiz вже заявили, що боротимуться проти заборони електромобілів. На їхню думку, цей захід не виправданий, оскільки потреби в електроенергії для електромобілів незначні. Наразі «батарейними» автомобілями володіють близько 110 000 швейцарців. У 2021 році вони використали лише 0,4% від загальної потреби в електроенергії.

фото: insideevs

Наразі у Швейцарії зареєстровано 110 тисяч електромобілів. Більшість із них власники заряджають вдома в гаражі за допомогою пристроїв потужністю до 22 кВт, що збільшує навантаження на побутову електромережу. Експерти радять швейцарцям не купувати цієї зими електромобіль, а якщо купувати, то тільки як другу машину.

 

Джерело: eadaily  autogeek

AvtoKasta