Автомобільне майбутнє очима автовиробників. BMW ConnectedDrive

BMW та Mini запустили в Україні фірмовий додаток для смартфону, який значно розширив можливості спілкування з автомобілем. AvtoKasta побувала на презентації і детально розібралася в чому його переваги та недоліки.

фото Боришкевич

Презентація відбувалась у київському IT-містечку Unit.City, де вдалось поспілкуватись з  технічним директором АВТ Баварія – Юрієм Журбою.

Що може BMW / Mini Connected?

Додаток BMW і Mini має однаковий функціонал, але відрізняється  дизайном.

фото Боришкевич

За допомогою BMW Connected Drive відбувається безперебійна комунікація між водієм та автомобілем. Додаток дозволяє відмикати/замикати машину і вікна в ній за допомогою смартфону, контролювати несанкціоноване проникнення у салон, слідкувати за процесом заряджання електромобіля, планування маршрутів для подорожей, є функція цифрової діагностика шин за допомогою штучного інтелекту і багато чого іншого.

фото БМВ

BMW Connected Drive значно розширює функціонал сучасних BMW, бо фізичний ключ тепер зовсім не потрібний. І це безпечно. Цифровий ключ зберігається в захищеному елементі вашого телефону та підтримується технологією зв’язку ближнього поля (NFC), яка може працювати в тому числі і без наявності інтернету. А при пересилці доступу іншій особі, вона не зможе «поділитися» ним ще з кимось. Тобто, ви продовжуєте контролювати доступ до власного авто і тільки ви вирішуєте кому і на скільки його надати.

фото БМВ

Фото Боришкевич

Через смартфон можна контролювати процес зарядки електромобіля,є можливість дистанційно прогрівати чи охолоджувати салон. А ще система попереджає про спрацювання автомобільної сигналізації та автоматично вмикає камери і записує відео. Крім того, доступні функції віддаленої діагностики авто та моніторингу стану шин.

Також у додатку My BMW клієнт має можливість швидко записатись на сервісне обслуговування, дізнатись інформацію про стан автомобіля в режимі реального часу.

фото БМВ

І найцікавіше: обидва додатки дозволяють за допомогою смартфону персоналізувати авто під себе: від персональних водійських налаштувань, до налаштувань медіа, клімату, мови..
Всі ці налаштування завдяки BMW ID / Mini ID зберігаються в вашому додатку, та активуються через QR-код, як тільки ви повертається до свого чи лізингового автомобіля, на якому можуть їздити кілька людей одночасно.

І що важливо, ваші налаштування, маршрути в навігації, улюблену музику і фото не може побачити інший користувач цього авто. Тобто, як тільки буде активовано інший профіль, всі ваші налаштування для нього не будуть доступні.

фото БМВ

Крім цього, в рейтингу конфіденційності BMW показало хороший результат, то ж за безпеку своїх даних можна не переживати. Автовиробник заявляє, що не продає дані своїх клієнтів третім особам з рекламною метою, на відміну від деяких інших автовиробників.
Але не всі перераховані функції у нас працюватимуть, так як наприклад в Європі. Наприклад, віддалений контроль паркування, коли можна через смартфон можна «відігнати» свій автомобіль з вузького паркомісця, якщо його затиснули з боків. Це пов’язано з тим, що цей функціонал працює на тих же частотах, які використовують наші військові.

Також додаток поки не підтримує українську мову (базовою є англійська), але компанія над цим працює і обіцяє вже в травні 2024 року це виправити. Про інші особливості і проблеми використання BMW Connected Drive й поговоримо далі.

Українські реалії використання BMW Connected

Представник Avtokasta поговорив з власником BMW 5 Серії (в кузові F10) і запитав про враження від користування цією системою.

фото autoevolution

 

Власник Дмитро поділився своїми враженнями від BMW Connected Drive.  За його словами, автомобілі BMW, продані офіційно в Україні як мінімум до 2023 року і раніше, не мають апаратної підтримки ConnectedDrive, відповідне обладнання просто фізично не встановлене в машини. І це не єдиний їх недолік, порівняно з аналогічними моделями, купленими в Європі. В машин з американського ринку ця функція теж не працює, бо там інший формат блоку.

Ще штатна навігація прокладає маршрут без врахування заторів, хоча в Європі ця функція працює.

В європейських країнах добре працює передача інформації між автомобілями BMW про дорожні умови, (наприклад нерівності, ями, перекриття дороги і т.і). Тобто автомобіль який проїхав ділянку з поганим покриттям, повідомляє про це інші автомобілі BMW і наступний водій буде попереджений про це. Крім того автомобіль підготує підвіску, під можливі проблеми на дорозі. Іронічно те, що в Україні є команда програмістів GlobalLogic, яка задіяна у розробці цього функціоналу (Connected Roadview (у BMW це Traffic Jam), та в нас це не працює. У всякому випадку поки.

Дистанційний запуск двигуна для авто з ДВЗ – поки теж не доступний, як мінімум до закінчення військового стану.

фото Боришкевич

І все ж добре, що такі сучасні автомобільні технології як ConnectedDrive, незважаючи на військовий стан, заходять і на наш ринок.

AvtoKasta