Британці вигадали, як дешево переробити дизельний автобус в електробус

Переобладнання займає близько двох тижнів.

Британська компанія Kleanbus представила нову модульну платформу, завдяки якій будь-який дизельний автобус можна перевести на електрику. При цьому розробники зазначають, що архітектура підходить для пасажирського транспорту будь-якого розміру, зокрема двоповерхових автобусів.

фото: Kleanbus

Виробник уточнює, що з розробки архітектури застосовувалися «перевірені компоненти» від провідних постачальників. Все програмне забезпечення розробили у Kleanbus.

Окрім цього, фірма займається виробництвом електродвигунів. Вони мають постійні магніти і досить бюджетні, оскільки їх випуску не потрібні рідкісноземельні матеріали.

Весь процес модернізації триває менше місяця.
На першому етапі інженери компанії демонтують дизельний ДВЗ та пов’язані з ним компоненти. Після цього проектують та збирають спеціально під конкретну модель платформу з електричною силовою установкою, а також оновлюють інтер’єр.

фото: Kleanbus

Після цього залишається лише зібрати всі компоненти, протестувати та пройти сертифікацію. На це потрібно близько двох тижнів.

фото: Kleanbus

Як бонус компанія готова допомогти з встановленням зарядної інфраструктури в депо. Для цього планується залучити партнерів компанії.

 

Одним із плюсів технології в Kleanbus називає помітну економію. Так, вартість модернізованого транспортного засобу вп’ятеро нижча за новий електробус і втричі нижча за ціну на дизельний автобус. До того ж, отримати техніку після повної переробки можна швидше, ніж якщо замовляти нову.

Автори проекту зазначають, що сьогодні зміни клімату стають дедалі гострішою проблемою, і перехід до вуглецевої нейтральності дозволить не лише стримати їх, але також покращити якість повітря у містах.

Джерело: carscoops

AvtoKasta