Ford запатентував дах з люком, який дозволить запускати дрони на ходу

Ford запатентував спеціальний люк для безпілотниківповідомляє DroneDJ.

Згідно з публікацією заявки 17/544535 Патентного відомства США – детройтська автомобільна компанія працює над системою, що дасть змогу водіям виконувати функції операторів дронів як під час зльоту, так і приземлення, використовуючи дахи своїх легкових і вантажних автомобілів на стоянці або в русі.

фото: dronedj

 

Судячи з ілюстрацій до патенту, конструкція для кріплення дрона може бути механізмом, який монтується до люка. Верхня частина панелі люка також може бути доступна з кабіни транспортного засобу, так що користувач може розмістити дрон на даху, перебуваючи всередині кабіни. Додаткову панель люка також можна використовувати не тільки для зберігання дронів, а й для інших цілей.

фото: dronedj

 

Цілком можливо, що розробники картографічних, геодезичних карт можуть використовувати знімний люк для роботи, не виходячи з машини. Але такий механізм стане в пригоді й звичайним водіям, які за допомогою БПЛА зможуть обстежити довжину затору, наприклад, а потім обрати інший маршрут за потреби.

Поки що в компанії ніяк не коментують цей патент. Тож залишається невідомим, наскільки швидко подібні конструкції з’являться в автомобілях автоконцерну.

Джерела: infocar  dronedj

AvtoKasta