«Нова пошта» протестувала доставку поштовим літаком-дроном з Києва до Харкова

29 липня поштово-логістичний оператор «Нова пошта» здійснив перше тестове відправлення поштового вантажу за допомогою безпілотного літального апарату. Дрон успішно подолав 480 км, доставивши відправлення з Києва в Харків. Про це пише AIN.UA .

 

Тестову відправку здійснили на безпілотному літаку Discovery української компанії «Аеродрон». Посилка піднялася на висоту 300 метрів у 07:00 з аеродрому «Чайка» (вул. Авіаконструктора Антонова, 5) та прибула на аеродром «Коротич» (Новий Коротич, Харківська область) у 12:00. У зворотньому напрямку виліт відбувся о 14:00 з «Коротича» та о 19:00 дрон вже прибув до Києва.

 

Доставки за допомогою безпілотників можуть стати альтернативою міжміським перевезенням по Україні. У майбутньому час політу скоротиться до 3 годин, а загальний вантаж, який буде перевозитися, складає 250 кг і більше.

Фото: Fb Elena Umerenko

 

«Вперше в світі безпілотник з вантажем пролетів 480 км. Крім компанії «Нова пошта» на аналогічний експеримент не пішла жодна логістична компанія. У наших планах – скоротити час польоту до трьох годин і масштабувати доставку безпілотниками, зробивши її доступною для більшості клієнтів », – говорить Олександр Бульба, СЕО «Нова пошта».

 

«Нова пошта» планує почати активно користуватися дронами вже у 2022 році. А пока тести продовжуються. Наступний тестовий політ запланований у Львів, який має відбутися у серпні.

 

Як відбувається доставка?

Посилка з сортувального терміналу доставляється на аеродром, де її завантажують у спеціальний відсік безпілотника. Далі вона відправляється по завчасно запланованому маршруту.

Транспортування таким чином відносно безпечне. В небі безпілотник веде себе, як сучасний літак і вміє розпізнавати будь-які перешкоди на своєму шляху. До того ж, безпілотний літальний апарат оснащений спеціальним парашутом. Тому в разі непередбачених обставин, має спрацювати спеціальна система, і він приземлиться з її допомогою.

Крім того, за ним слідкує оператор, який контролює апарат у випадку небезпечних моментів і може ним керувати.

 

 

Джерела: ain.ua і пост Fb Elena Umerenko

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі