У Каліфорнії поліція не може виписувати штрафи безпілотним автомобілям

Хто отримає штраф за порушення правил дорожнього руху безпілотним автомобілем, якщо він порушує закон?

Ніхто, якщо ви дозволите комп’ютеру сісти за кермо в Каліфорнії. Згідно з новим звітом, співробітники правоохоронних органів штату можуть виписувати штрафи тільки реальними водіями з плоті та крові.
Згідно внутрішній службовій записці від начальника поліції Сан-Франциско Білла Скотта, в якій йдеться про те, що офіцери не можуть виписувати штрафи за порушення правил дорожнього руху автомобілям, які перебувають у безпілотному режимі. Однак вони не мають повного імунітету від правил дорожнього руху, оскільки безпілотні транспортні засоби все ще можуть отримувати штрафи за порушення правил паркування.

Чинне законодавство Каліфорнії не враховує ці нові технології, створюючи дивну правову прогалину між безпілотними автомобілями та реальними водіями.

фото calmatters

Хоча, наприкінці минулого місяця штат призупинив експлуатацію роботаксі Cruise від , посилаючись на міркування безпеки, а інші штати зробили проактивні кроки щодо цієї технології.

фото: capgemini

У 2017 році Техас оновив своє законодавство, класифікувавши власника безпілотного автомобіля як його оператора, на якого правоохоронці можуть посилатися за порушення правил дорожнього руху, навіть якщо він не перебуває в транспортному засобі. Це може стати новою правовою основою для інших штатів.
Безпілотні автомобілі та технології допомоги водієві піднімають нові правові питання про те, хто несе відповідальність за транспортний засіб, коли ним керує комп’ютер. Цього року Tesla виграла дві судові справи щодо автомобілів, які розбилися під час використання автопілота, посилаючись на людську помилку в останньому позові. Однак рішення суду у Флориді встановило, що Tesla знала, що її вдосконалена система допомоги водієві Autopilot була несправною.

фото topgear

Автовиробникам, компаніям та споживачам, ймовірно, доведеться орієнтуватися в безлічі судових рішень і нових законів, оскільки суспільство намагається інтегрувати ці нові технології в повсякденне життя. Законодавчий процес в Америці часто буває повільним, залишаючи юридичні лазівки, достатньо великі для того, щоб безпілотні автомобілі могли безкарно проїжджати через них.

 

Джерело: motor1

AvtoKasta