В США придумали робота, здатного їздити, стрибати та літати

В США винайшли робота, який не знає перешкод.

Компанія Revolute Robotics з Арізони представила автономну машину, здатну переміщатися як по землі, так і повітрям у будь-якому напрямку. Автономний гібридний рухомий робот (HMR) у сферичному каркасі є коптером у захисному сферичному каркасі.

Revolute Robotics, заснована випускниками Університету Арізони, побудувала та протестувала кілька унікальних прототипів автономних роботів. Гібридний рухомий робот (HMR) вміє літати як квадрокоптер і кататися землею за допомогою двох гіроскопічних шарнірних кілець і захисної оболонки.

фото: newatlas

арКаркас робота HMR схильний до обмеженої деформації: він пом’якшує удари від перешкод і амортизує при приземленні пристрою. У нормальних умовах робот котиться землею, а при виникненні складних перешкод на шляху злітає в повітря або підстрибує. Екзоскелет захищає від пошкоджень пропелери коптера. Пристрій може пересуватись навіть усередині тісних приміщень або труб. Щоправда, в режимі польоту акумулятор розряджається вп’ятеро швидше, ніж при кочуванні по землі.

фото: newatlas

На початковому етапі Revolute Robotics розраховує випуск роботів-інспекторів для обмежених просторів. Як корисне навантаження пристрій може нести всілякі камери та датчики. Гібридний робот вміє підніматися навіть вертикальними ділянками труби, чого не можуть робити колісні роботи. Розробка напевно зацікавить військових та гірничодобувні компанії. Декілька HMR можна об’єднувати в рій, щоб підійти до мети одночасно з різних позицій. Не виключено і застосування гібридного робота у пошуково-рятувальних операціях.

На даний момент Revolute Robotics змогла залучити до проекту близько 115 000 доларів інвестицій у рамках інвестиційної краудфандингової кампанії. Вирішується питання про розгортання комерційного виробництва.

Джерело: newatlas

AvtoKasta