Xiaomi створила автомобільний підрозділ і вже інвестувала в нього $1,55 млрд

В підрозділі вже працюють 300 чоловік. Статутний капітал нового підприємства Xiaomi – 10 мільярдів юанів, або 1,55 мільярда доларів.


Китайський техногігант Xiaomi все ближче до вступу в новий для себе автомобільний сегмент. Компанія, відома смартфонами і іншою електронікою, створила підрозділ Xiaomi EV Inc., яке займеться розробкою і виробництвом «розумних» машин на електричній тязі. За даними CNBC, над автомобільним первістком Xiaomi вже працюють 300 співробітників, а раніше директор компанії Лей Цзюнь повідомляв про відкриті вакансії для 500 інженерів.

 

У Xiaomi заявили, що за останні п’ять місяців було проведено велика кількість досліджень і переговорів з партнерами з метою визначити, яким саме буде майбутній електрокар. Раніше повідомлялося, що це буде автомобіль з четвертим (передостаннім) рівнем автономності за шкалою SAE International. Він має на увазі, що машина не вимагає втручання людини і може самостійно їхати, але тільки по заздалегідь заданому маршруту.

Інформація про акцент на автономність підтверджується тим, що в серпні Xiaomi купила пекінський стартап Deepmotion. Його профіль – тривимірна картографія, яка допоможе «підвищити технологічну конкурентоспроможність» автобізнесу Xiaomi. Операція обійшлася компанії в 77,37 мільйона доларів.

 

Що стосується конкурентів, то, за прогнозами інсайдерів, Xiaomi може випередити іншу поки далеку від автомобілів компанію – Apple, – яка теж збирається представити електричний безпілотник. За деякими даними, він з’явиться в 2024-2025 роках, за іншими – не раніше 2027-го. Однак Apple офіційно не розкриває ніякої інформації про майбутнє своєї продукції, на відміну від Xiaomi.

 

 

Джерело: CNBC

AvtoKasta