Мінінфраструктури, Укравтодор та ЄБРР розпочинають проект із розвитку інфраструктури для електромобілів в Україні

Вчора була проведена зустріч щодо розробки Плану дій Укравтодору з розвитку інфраструктури для електромобілів. План врахує запит бізнесу та користувачів електротранспорту, стратегічні задачі Уряду та Міністерства інфраструктури щодо розвитку електронної мобільності та виконання цілей Зеленого курсу. До зустрічі долучилися представники Міністерства інфраструктури, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Укравтодору, Офісу реформ МІУ та Команди підтримки реформ при Укравтодорі.

 

«Щороку кількість електрокарів в Україні невпинно зростає. І я переконаний, що наше транспортне майбутнє – саме за електромобілями. Зі свого боку ми всіляко підтримуємо та сприяємо використанню екологічних видів транспорту – і громадського електричного, і електромобілів. Проте для їх популяризації в глобальних масштабах, у першу чергу, необхідно створити розвинуту мережу зарядної інфраструктури, яка б дозволяла власникам електрокарів комфортно пересуватися як у містах, так і у міжміському сполученні. Тому я дуже радий вітати початок проекту із розвитку інфраструктури, який ми починаємо спільно з Укравтодором та ЄБРР», — зазначає Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

 

Консультантом ЄБРР у цьому проекті виступає міжнародна компанія Atkins із офісом у Лондоні. До команди проекту залучені 6 експертів, у тому числі, які спеціалізуються на електронній мобільності, фінансовому та транспортному моделюванні.

 

«Проект допоможе адаптувати дорожню інфраструктуру України до глобальних тенденцій транспортного ринку. Світові автовиробники масово збільшують частку електрокарів, деякі планують до 2030 повністю перейти на електротранспорт, адже його використання відповідає екологічним та енергетичним викликам світу. У рамках Великого будівництва ми маємо окремі проекти з розвитку придорожньої інфраструктури, підвищення безпеки руху, нової дорожньої навігації, які будуть інтегровані у проект е-мобільності», – коментує Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

 

 

Проект е-мобільності для дорожньої галузі реалізовуватиметься в рамках спільного проекту Укравтодору та Європейського банку реконструкції та розвитку, угода щодо якого була підписана торік у грудні.

Також проект включає реконструкцію майже 300 км дороги M-05 Київ — Одеса та будівництво Північного обходу Львова, впровадження чотирьох важливих реформ для дорожньої галузі. Серед них — реформа системи закупівель, підвищення безпеки руху, розвиток інфраструктури для електротранспорту, та ключова — антикорупційна.

 

 

 

Джерело: Мінінфраструктури

 

AvtoKasta