Що робити автомобілістам, поки не працює електронна база ОСЦПВ? Коли відновлять її роботу?

Хакерська атака на держінституції вдарила по страховому ринку – виникли проблеми з базами даних регулятора автострахів ОСЦПВ та «Зелена карта». Купити поліс онлайн не можна. Коли послуги відновлять роботу і що робити клієнтам, яким потрібна страховка?

 

фото hotline.finance


Моторне (транспортне) страхове бюро України запевняє, що реєстр із особистими даними та інформацією про договори обов’язкового страхування цивільної відповідальності мільйонів українських власників автомобілів не був пошкоджений внаслідок масштабної атаки хакерів на сайти органів влади 14 січня.

У той же час, як йдеться в повідомленні бюро, через атаку перестала працювати частина його електронних сервісів, про що вони повідомили спеціальні держслужби у боротьбі з кіберзлочинністю для проведення розслідування. Наразі проводяться роботи з відновлення функціонування серверів та сервісів МТСБУ.

 

“Робимо все можливе, щоб якнайшвидше подолати наслідки атаки. Наші співробітники працюють цілодобово разом із фахівцями державних органів. Найближчими днями відновимо поетапне функціонування всієї інформаційної системи МТСБУ”, – прокоментував генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

фото investgazeta

Поки автовласникам, які мають електронні поліси ОСЦПВ, доведеться роздрукувати і возити з собою або ж показувати прямо зі свого смартфона поліс, що прийшов на електронну пошту відразу після укладення договору.

 

У випадку, якщо візуальна форма електронного поліса була втрачена, власник авто може звернутися до страховика, з яким укладено договір, з проханням повторно надіслати йому зазначений документ.

 

При цьому завіряти печаткою страховика, роздрукований електронний поліс не потрібно. МТСБУ також погодило з поліцією та Держприкордонслужбою, що до моменту подолання наслідків атаки хакера їхні співробітники повинні будуть перевіряти саме паперові поліси. На кордоні слід пред’являти паперові бланки полісів “Зелена карта”.

“Ми перебуваємо у постійному контакті з представниками Національної поліції та Державної прикордонної служби, щоб мінімізувати можливість непорозумінь під час перевірки полісів”, – запевняє Шевченко.

 

Укладати ж нові договори ОСЦПВ (як внутрішні, так і міжнародні) з будь-якою з компаній-членів бюро, як і раніше, можна, але у паперовому вигляді. Вони будуть дійсні і після відновлення роботи електронних сервісів МТСБУ, а інформація про їх укладання надійде до баз даних бюро.

фото sud.ua

У контексті укладання європротоколів про ДТП у бюро пояснюють, що повідомлення про пригоду з незначною шкодою без виклику співробітників поліції необхідно також оформляти у паперовій формі.

Бланк європротоколу видається страховиком, з яким укладається договір обов’язкового страхування. Якщо з якоїсь причини автовласник не має бланку європротоколу, він може звернутися до свого страховика.

Після відновлення працездатності інформаційного ресурсу МТСБУ, такі протоколи також можна буде оформляти в електронній формі з використанням підсистеми “Електронний європротокол”.

 

У той же час у бюро попереджають про можливу активізацію в даний період шахраїв, що фальсифікують поліси ОСЦПВ, і радять не мати справу з сумнівними особами або в непристосованих для укладення договорів місцях, перевіряти повноваження страхових посередників від імені та за дорученням конкретного страховика угоду, доручення).

Відновлено роботу сервісу “перевірка автоцивілки” на сайті МТСБУ

Робота сервісу з перевірки чинності страхових полісів автоцивілки було відновлено через п’ять днів після хекерської атаки. Інші сервіси МТСБУ наразі ще потребують відновлення.

Як повідомили на офіційній сторінці МТСБУ у соцмережі робота сервісу була відновлена сьогодні, 19 січня 2022 року. Хакерьска атака на ресурси установи відбулась 14 січня поточного року.

фото strahovkalviv

Інші сервіси МТСБУ, такі як “особистий кабінет потерпілого”, наразі непрацюють. У МСТБУ обіцяють відновити їхню роботу найближчим часом.

“Робимо все можливе, аби якнайшвидше подолати наслідки атаки. Наші співробітники працюють цілодобово разом зі спеціалістами державних органів. У найближчі дні відновимо поетапно функціонування всієї інформаційної системи МТСБУ”, – прокоментував генеральний директор МТСБУ Владимир Шевченко.

 

 

Джерела: auto.24tv   delo.ua    МТСБУ (facebook)

 

AvtoKasta